1. liga odbojkašica: Drenova lako sa Dubrovnikom na Kozali, Riječanke poražene u gostima kod Brda

Subota, 12. studenog 2016. 20:17 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Drenova - Dubrovnik 3:0 (25:16, 25:19, 25:13), Brda - Rijeka CO 3:1 (25:23, 25:21, 15:25, 27:25)

Prva liga odbojkašica - 5. kolo

DRENOVA - DUBROVNIK 3:0 (25:16, 25:19, 25:13)

SD Dinko Lukarić. Gledatelja: 100

Suci: Poropat (Rovinj), Miškulin (Sv. Lovreć). Delegat: Stipaničev (Rijeka)

DRENOVA: Ivezić, Rupčić,  Buljat, Curać, Kesten, Žarković, Matijević, Fabulić, Pervan,  Pavličić, Mavrinac, Kalebić

DUBROVNIK: Ivanišević, Tomašević, Matušić, Curić, Pavlović, Marinović, Kalauz, Štaka, Putica, Šare, Stipanović, Dilberović, Rožić

Odbojkašice Drenove svladale su na domaćem parketu Dubrovnik 3:0.

- Mi smo ipak u vrhu, a Dubrovnik je posljednja ekipa. Očekivali smo sličan rasplet. Ozbiljno smo ušli u utakmicu, nismo dali šansu gošćama, veliku prednost bi napravili sredinom seta tako da bi ga mirno priveli kraju. Isprobali smo sve igračice, i neke nove varijante u igri. Još je puno utakmica pred nama i sa kvalitetnijim protivnicima, ali potrebna je u svakoj visoka doza ozbiljnosti, rekao je trener Drenove Ilija Matić.

BRDA - RIJEKA CO 3:1 (25:23, 25:21, 15:25, 27:25)

OŠ Ravne njive. Gledatelja: 70

Suci: Juravić i Maričić (oboje Zadar). Delegat: Matijaca (Kaštel Lukšić)

BRDA: Gutović, Mrduljaš, Kolarić, Dešković, Tandara, Vukasović, Maretić, Bašelović, Vladušić, Jankov, Miljak.

RIJEKA CO: Cvitković, Vranješ, A. Popić, Barać, Tomić, Milosavljević, Boban, T. Popić, Šćulac, Mioč, Vrban

Odbojkašice Rijeke poražene su na gostovanju kod Brda 3:1. Pružale su dobar otpor Riječanke u prva dva seta, no nedostajalo je koncentracije u završnici. Treći set su gošće glatko dobile, a zatim se u četvrtom vodila izjednačena borba do samog kraja, no set je otišao na stranu domaćina.