1. liga odbojkaša: Opatija svladala Gornju Vežicu u lokalnom derbiju na oproštaju od sezone

Subota, 23. ožujka 2013. 22:50 Napisao/la  M. B.

Utakmica 6. kola Četvrte skupine: Opatija - Gornja Vežica 3:1 (25:21, 25:16, 21:25, 25:16)

Prva liga odbojkaša

OPATIJA - GORNJA VEŽICA 3:1

Utakmica 6. kola Četvrte skupine: Opatija - Gornja Vežica 3:1 (25:21, 25:16, 21:25, 25:16). Dvorana Gorovo.  Gledatelja: 50. Suci: D. Niessner i Rajković (oba Rijeka).

OPATIJA: Vrkić, Balen, Đorđević, Osojnak, Petrović, Brnčić, Aničić, Čule, Jović, Dukić.

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, Bukša, Rogić, Bradić, Šimičić, Maričić, Lešić, Lasić, Grozdanić.

Odbojkaši Opatije pobjedom nad Gornjom Vežicom zaključili su sezonu u kojoj su Opatijci izborili ostanak u najvišem rangu, dok su Riječani napustili Prvu ligu. Lokalni derbi bio je lišen rezultatskog značaja, Opatija je upisala treću pobjedu u četvrtom ogledu protiv Vežice ove sezone.

U prvom setu neizvjesnot je potrajala do 18:18, dok su Opatijci drugi set lako riješili su svoju korist. Gornja Vežica je posložila redove u trećem setu  u kojem je uspješno držala nekoliko poena prednosti. Riječani nisu uspjeli tu igru prenijeti u četvrti set u kojem su priključak zadržali do 10:10.