Superliga: Riječanke osvojile vrijedne bodove u borbi za ostanak, Riječani poraženi

Subota, 25. veljače 2023. 19:36 Napisao/la  SC
Odbojkašice Rijeke

Superliga odbojkašica, 17. kolo

RIJEKA CO – OSIJEK 3:1 (25:17, 25:27, 25:15, 25:22)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100.

Suci: Vedriš i Šulc.

RIJEKA CO: Sluga, Vekić, Smojver, Trcol, Popić, Aleksa, Šćekić,  Pavačić, Trcol, Francetić, Štiglić, Grgorović, Brkičić, Volarić (L)

OSIJEK: Štebih, Sulić, Weinand, Rajndi, Dragović, Rukovanjski (L), Stojković, Lizatović, Lovrić, Jurić, Barišić.

Odbojkašice Rijeke CO upisale su vrijednu pobjedu u borbi za ostanak, djevojke trenera Igora Lovrinova na Trsatu su prekinule  niz od tri vezana poraza i preskočile Osječanke na ljestvici.

Riječanke su dobro otvorile utakmicu, bez prevelikih poteškoća riješile prvi set u svoju korist, ali su onda serijom pogrešaka gošće vratile u "igru".

Pobjeda je možda mogla biti i uvjerljivija, u drugom setu imale su domaće djevojke 16:9 i 23:18, ali Osječanke su znale iskoristiti pad koncentracije.

No, to ipak nije poremetilo Lovrinovljeve izabranice, u trećem setu Riječanke su lako vratile prednost, u četvrtom pak nisu dopustile scenarij iz drugog seta.

Superliga odbojkaša, 17. kolo

RIJEKA - CENTROMETAL 0:3 ((23:25, 27:29, 11:25)

Suci: Šulc i Vedriš.

RIJEKA: Gerometta, Đulović, Čargonja, Babić, Maglica, Banko (L), Lasić, Krmpotić, Mičetić, Dukić, Žeželić, Smiljanić (L).

CENTROMETAL: Šučur, Vincek, Radoš, Lučić, Juras, Martinko, Krstanovič, Peterlin, Zelenika, Vuk (L).

Odbojakši Rijeke poraženi su od Centrometala u utakmici koju su bez prevelikih problema morali riješiti u svoju korist.

Riječani su u prvom setu vodili 20:16, ali to im nije bilo dovoljno, u drugom su imali i osjetnijih 22:17, pa nije pomoglo.

Inače, na utakmici su posebni gosti odbojkaša bili mali polaznici dječjih vrtića Galeb i Đurđice, za uspomenu im neće ostati pobjeda, ali hoće zajednička fotografija s odbojkašima Velimira Liverića.