PORAZ PROTIV MLADOSTI ZA KRAJ

Riječki odbojkaši okončali sezonu

Petak, 20. travnja 2012. 20:56 Napisao  Marko Babić

Odbojkaši Rijeke okončali su sezonu porazom od Mladosti u drugom susretu polufinala doigravanja za prvaka

RIJEKA - MLADOST 0:3

Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske za odbojkaše: Rijeka - Mladost 0:3 (19:25, 21:25, 18:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 400. Suci: Bajrić (Sisak), Vurušić (Varaždin). Delegat: Maksimoviski (Križišće).

RIJEKA: Branković 7, Jurišić 4, Hraborv 1, Smiljanić (L), Pečenković 8, Cibić 1, Srdoč 14, Jozić, Krmpotić 5, D. Lasić, Jurčević (L), Dorić.

MLADOST: Čičković 6, Nojić 13, Colić 7, Marelić, Tropan 10, Mrakužić, Šarčević (L), Mudrovčić, Žanić 10, Peterlin, Osmokrović 2, Medan.

Napad poeni: Rijeka 33, Mladost 41. Blok poeni: Rijeka 3, Mladost 6. Servis poeni: Rijeka 3, Mladost 1. Neforsirane pogreške: Rijeka 16, Mladost 10. Rijeka 11, Mladost 9.

Odbojkaši Rijeke okončali su sezonu porazom od Mladosti u drugom susretu polufinala doigravanja za prvaka. Iako su svi u redovima Rijeke vjerovali da mogu iznenaditi zagrebački sastav i izboriti treću utakmicu, situacija na terenu ponudila je ipak drugačiju sliku. Zagrepčani su bez većih problema došli do finala, uz samo povremene bljeskove domaćina, koji nisu bili dovoljni za nešto više. Podatak da je tehničar Dragi Branković sakupio samo bod manje od Dženana Pečenkovića dovoljno svjedoči o neučinkovitosti riječkog napada.

Kada se u jednom setu napravi 13 neforsiranih pogrešaka, šest u igri i sedam na servisu, teško je nešto više očekivati protiv jedne raspoložene ekipe kao što je to bila Mladost. Riječani su kod zaostatka 8:10 u jednom poenu imali dva napada koje nisu iskoristili, propustivši priliku da dođu na poen zaostatka. O situaciji na parketu dovoljno govori da je Dženan Pečenković prvi poen upisao tek za 10:14.

{jb_blackbox-right}Dvije Mladosti u finalu

U drugom polufinalu Mladost Marina Kaštela na gostovanju je pobijedila Sisak 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) i tako osigurala plasman u finale. Kaštelani su tako poput Zagrepčana dvokorakom ušli u završnicu u kojoj će se susreti dvije Mladosti. Obje ekipe željne su trofeja, budući da je Kup Hrvatske ove godine otišao odbojkašima Murse.{/jb_blackbox-right}

Rezultat slabe igre bio je zaostatk od šest poena na prvom tehničkom time-outu (10:16). Atmosferu je živnula kada je Rijeka stigla na 14:17. Naime, nakon jedne obrane domaćina, lopta je u visokom luku preletjela na stranu Mladosti. Dragi Branković otrčao je na drugu stranu  sjajno vratio loptu za Dženana Pečenkovića koji ju je zakucao. Ipak, iako je to bio najljepši trenutak susreta, Riječani nisu uspjeli uhvatiti Mladost. Čak niti nakon asa Dragija Brankovića kada su ponovo stigli na dva poena zaostatka (18:20.

U drugom setu opet se morao čekati trenutak inspiracije u domaćim redovima. Kod 10:10, Dragi Branković još jednom je pokazao sjajan osjećaj i treću loptu u igri, prstima smjestio tik uz mrežu. U idućem napadu Cibić je sjajno spasio jednu loptu, a Tropan je poslao van granica igrališta. Još kada je Pečenković servisom donio tri boda prednosti (13:10) činilo se da sve ide u pravom smjeru. I onda je Rijeka stala, nekoliko domaćih pogrešaka i serija gostiju 9:1 kod 14:11 za domaćina (15:20) riješila je pitanje tko će osvojiti drugi set.

Ni u trećem setu domaćin nije uspio pohvatiti konce igre, jednom kada su gosti pobjegli na tri poena razlike (5:8), to je ujedno značilo kraj riječkih nadanja, čekao se samo kraj susreta.