PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Rijeka uvjerljivo poražena od Centrometala

Subota, 11. listopada 2014. 19:57 Napisao  Marko Babić

Utakmica 1. kola, Prva jakosna skupina: Rijeka - Centrometal 0:3 (21:25, 21:25, 20:25)

Prva liga odbojkaša

RIJEKA - CENTROMETAL 0:3

Utakmica 1. kola, Prva jakosna skupina: Rijeka - Centrometal 0:3 (21:25, 21:25, 20:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Milinović i Bingula.

RIJEKA: L. Lasić, Babić, Hrabrov, osojnak, Lavić, Čule, Lešić, Smiljanić, Dukić, Dorić, Sušanj, Jurčević (L).

CENTROMETAL: Palinkaš, Čičković, Gotal, Juras, Petran, Kopačević, T. Posavec, Kurteš, Novak, Stanković, Demirović, Puđa.

Odbojkaši Rijeke uvjerljivim porazom od Centrometala otvorili su prvenstvenu sezonu u utakmici u kojoj nisu dobro parirali nešto iskusnijem suparniku. Rijeka je u određenim dijelovima utakmice pokazivala određene naznake da može igrati protiv Centrometala, no to u završnici nije bilo dovoljno da se izbori barem jedan set. Demirović i Posavec činili su razliku u napadu, Rijeka nije imala toliko raznovrsnih rješenja.

Najneizvjesniji je prema prikazanoj igri bio treći set u kojem je Rijeka nakon asa Sandra Dukića stigla do prednosti 15:14. U tom trenutku popustio je prijem, nekoliko dobrih servisa gostiju, pokoji i as i prije nego što su se snašli Riječani su gubili 19:21. Iako je zaostatak bio nadoknadiv bilo je jasno da domaćin  nema igru za preokret.

Prvi set također je nudio optimizam negdje do polovice. Hrabrov je uspješnim napadom donio prvo vodstvo domaćinu (13:12), a u idućem poenu Riječni nisu iskoristili nekoliko prilika unutar jednog poena. Umjesto 14:12 na semaforu je zasvijetlilo 13:13. Centrometal je na sve nadogradio dva bloka i ubrzo otvorio četiri poena prednosti (15:19). Rijeka je uspjela smanjiti na 17:19 i 20:22, ali to je ujedno bilo sve.

Gosti su na krilima prvog seta otvorili i drugu dionicu povevši 6:2 nakon bloka Petrana. Rijeka je i dalje tražila neku konstantu u igri koju nije mogla pronaći. Centrometal je igrao svoju igru, koja nije bila lišena pogrešaka, ali opet dovoljno konkretna da spriječi riječke odbojkaše u naumu da na otvaranju sezone uzmu barem jedan bod.