Kup: Odbojkaši Rijeke iznenadili na Trsatu favorizirane goste iz Varaždina

Utorak, 06. prosinca 2022. 21:35 Napisao/la  SC

Sandro Dukić povukao je ključne poteze u petom setu, probudila se malobrojna publika, podrška je stigla i od sportskih kolegica iz HAOK Rijeke

Riječani ostvarili značajnu pobjedu

Utakmica četvrtfinala Kupa Vinka Dobrića

RIJEKA - KITRO VARAŽDIN 3:2 (19:25, 25:20, 19:25, 27:25, 15:11).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 70.

Suci: I. Jukić, A. Jukić.

RIJEKA; Gerometta, Đulović, Čargonja 20, Vlah (L), Maglica, Lasić 6, Banko (L), Banović, Mičetić 4, Dukić 28, Babić 7, Žeželić 4.

KITRO VARAŽDIN: Pavlović 6, Mezak 4, Mišura 21, Jakovac 24, Oršolić 19, Ličina 2, Ivić (L), Miklaušić, Mamić (L), Dautbašić, Mišlov 4.

Gotovo dva i pol sata trajala je prava sportska drama na Trsatu iz koje su odbojkaši Rijeke izašli kao veliki pobjednici.

Riječani su iznenadili favorizirane goste iz Varaždina i izborili polufinale Kupa.

Sandro Dukić povukao je ključne poteze u petom setu, probudila se malobrojna publika, podrška je stigla i od sportskih kolegica iz HAOK Rijeke koje su se po isteku utakmice spustile na parket i zajedno s odbojkašima proslavile veliki uspjeh..

Gosti su u četvrtom setu prokockali dvije meč lopte, prokockali su i psihološku prednost stečenu u prvom i početkom drugoga seta.

Riječani su prvo zbog ozljede ostali bez prvoga tehničara (Maglica), a onda i trenera Velimira Liverića, koji je isključen zbog prigovora sucima.

Čini se da su te dvije stvari probudile silnu borbenost i zdravi sportski inat koji je vukao riječki sastav prema petom setu u kojem je ključne poteze povukao najiskusniji - Sandro Dukić.

Bivši reprezentativac pogodio je tri asa za velikih pet poena prednosti (11:6) što nervozni gosti više nisu mogli dostići.

Na kraju su i oni ostali bez isključenog tehničara Marka Ličine.

Bivši tehničar Riječana kraj utakmice dočekao je u društvu trenera Velimira Liverića, na tribini, dok se na parketu razlijegala pobjednička pjesma odbojkaša i odbojkašica Rijeke.