Mladost Ribola Kaštela osvojila Kup, Riječani radosno dočekali kraj finalne utakmice

Srijeda, 24. siječnja 2018. 22:01 Napisao/la  SC

Finale: Mladost Ribola Kaštela - Rijeka  3:0 (27:25, 25:20, 25:21). Nakon utakmice radovali su se igrači obiju momčadi, nesvakidašnja slika nakon jednog finala

Riječki blok na iskušenjima

Finale kupa za odbojkaše

MLADOST RIBOLA KAŠTELA – RIJEKA 3:0 (27:25, 25:20, 25:21)

Gradska dvorana. gledatelja: 1000

Suci: Tajana Kramar Šandl i Toni Bingula (oboje iz Zagreba)

MLADOST RIBOLA KAŠTELA: Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Glaurdić, Cikojević, Šestan, Melvan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Melvan.

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Jurišić, Martić, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Banko, Janjanin, Cibić, Sušanj, Smiljanić, Jurčević.

Odbojkaši Mladost Ribola Keštele osvojili su Kup pobjedom protiv Rijeke 3:0 (27:25, 25:20, 25:21).

Riječaki odbojkaši pružili su dostojan otpor šesterostrukom državnom prvaku, Mladost je zasluženo osvojila treći Kup.

Zanimljivo, prvi je osvojila 1999. godine pobjedom protiv Rijeke.

Nakon utakmice radovali su se igrači obiju momčadi, nesvakidašnja slika nakon jednog finala. Riječani su očito bili zadovoljno prikazanim u finalnoj utakmici protiv objektivno bolje momčadi.

U prvom setu Rijeka je došla do 23:20 i pokazala da utakmica za domaćine neće biti lagano odrađivanje obveze.

Giljanović dobar servis i kaštelanski blok vraćaju rezultat u egal (23:23), Mladost je tijesno dobila prvi set.

U drugom setu Riječani si poveli 10:2, što opet nije dovoljno za iznenađenje. Kaštelani su drugom polovicom seta ušli u ritam koji Riječani nisu mogli pratiti.

I treći su set igrač Vladimira Liverića bolje otvorili, opet su domaćini moralu uložiti maksimalni trud da bi slomili otpor gostiju.

Ukratko, Kaštelani su bili bolji u svim presudnim elementima igre.