Subota, 16. veljače 2013. 20:05 Napisao/la  M. B.

Utakmice 1. kola četvrte skupine: Grobničan - Zagreb 3:2, Kostrena - Zagreb 3:1

Prva liga odbojkašica, drugi dio natjecanja, 4 skupina - 1. kolo

KOSTRENA - ZAGREB 3:1 (25:17, 25:22, 24:26, 25:19)

Dvorana Kostrena Gledatelja: 30

Suci : Igor Kranjc (Karlovac) i Dravko Stipaničev (Rijeka)

KOSTRENA: Giaconi, Močibob, Milinović, Fodolović, Dujmić, Ljuština, Savić, Bakarčić, Todorović, Šikić, Vrbanc, Černjeka.

ZAGREB: Pejić, Miloš, Pavičić, Šunde, Uzelac, Amanović, Rimac,  Brdar, Rupčić, Ušić, Bojanac, Šporčić.

Odbojkašice Kostrene nastavile su pobjedničku seriju. U svojoj su dvorani pobijedile Zagreb sa 3:1 nakon sata i 49 minuta borbe, a mogle su i lakše do bodova da su iskoristile meč loptu kod 24:23 u trećem setu. Dozvolile su gošćama da sa tri uzastopna poena dođu do seta, no na kraju kada je trebalo kvaliteta domaćeg sastava došla je do izražaja.

Prvi set sjajnom je serijom započela Katerina Černjeka, a Kostrena je povela sa 10:3. Imala je Kostrena i 15:7, ali se na drugi tehnički time out u prvoj dionici otišlo pri 16:10, a najveća prednost iznosila je devet poena (19:10 i 20:11) pa je bilo izvjesno da će prvi set pripasti domaćim igračicama. Nakon 23 minute bilo je 25:17.

Drugi set odlično je otvorila Suzana Dujmić i Kostrena je povela sa 4:0 a kod 11:4 malo tko je mogao pretpostaviti da će drugi set biti neizvjestan i da će biti odlučen tek u završnoj fazi. Na drugi tehnički time-out Kostrena je otišla sa prednošću 16:11, no Zagrepčanke se sa tri poena u nizu vraćaju u set (16:14). Poravnanje je došlo kod 18:18, a prvo vodstvo u meču gošće su imale kod 19:20. Na kraju bolje i koncentriranije domaće igračice predvođene kapetanicom Katerinom Černjeka zaključuju drugi set sa 25:22 i dolaze na korak od bitne pobjede.

No, Zagreb se nije mislio predavati i u trećem setu je vodio od početka, najprije s 1:4, pa 3:6, ali igračice trenera Željka Bradarića pokazuju karakter i želju za pobjedom i poravnavaju na 7:7, a odmah potom i vode 8:7. No, ubrzo potom uslijedilo je crno razdoblje njihove igre kada Zagreb od 9:9 odlazi na 10:14. Držale su gošće tu solidnu prednost do 16:20, a onda Kostrena sa tri vezana poena odlazi na 19:20 da bi odmah potom Zagreb uzvratio istom mjerom i stigao do 19:23. U tim trenucima sjajnu je dionicu pružila Jelena Savić i odvela Kostrenu do meč-lopte kod 24:23, ipak Marija Ušić omogućila je svojim suigračicama da sa nova tri uzastopna poena dođu do 24:26 i smanje na 2:1 u setovima.

I u četvrtom je setu Kostrena sjajno započela kada je na servisu bila Suzana Dujmić koja je domaćem sastavu donijela početnu prednost od 4:1. Iako je domaći sastav vodio sa 7:3 na prvo tehnički time-out otišlo se pri rezultatu 8:6, a Zagreb je smanjio na 9:8, no Kostrena se još jednom odvaja, ovoga puta na 14:9, a kod 21:15 postalo je jasno da će bodovi ostati u Kostreni, do posljednjeg poena i realizirane treće meč lopte sve je bilo stvar rutine za konačnih 25:19.

U sljedećem kolu u nedjelju od 17 sati u Kostreni gostuje Grobničan.

GROBNIČAN - ŠIBENIK 3:2

Utakmica 1. kola četvrte skupine Prve lige: Grobničan - Šibenik 3:2 (27:29, 22:25, 25:23, 25:19, 15:9).

Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 60.

Suci: Babić i Gvozden (oba Rijeka).

GROBNIČAN: Brekalo, Broznić, Drakula, Kovačić, Miculinić, Tomas, Boban, Paljuh, Šojat, Legčević, Kovačević.

ŠIBENIK: Erak, Šubara, šarić, Menđušić, Đilaš, Jelić, Pejić, Čvrljak.

Odbojkašice Grobničana pobijedile su Šibenik na otvaranju četvrte skupine Prve lige u kojoj će se odlučivati koje će dvije ekipa napustiti elitni razred ove sezone. Izabranice Marka Crnkovića do bodova su došle sjajnim preokretom nakon što su gubile 0:2, te su u prvom setu propustile dvije set lopte kod vodstva 24:22!

Ipak, nakon što su uspjele osvojiti treći set, gostujuće odbojkašice nisu dobile drugu priliku. Inače, Grobničan je igrao bez tehničarke ozljeđene Antonele Tomašić koju je zamjenila Ivona Šojat.