Prva liga odbojkašica: Drenova uvjerljivo izgubila od Dubrovnika

Subota, 31. siječnja 2015. 20:33 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Drenova - Dubrovnik 0:3 (6:25, 21:25, 24:26). Riječke odbojkašice u trećem setu prokockale su set loptu (24:23)

Prva liga odbojkašica

DRENOVA - DUBROVNIK 0:3

Utakmica 13. kola: Drenova - Dubrovnik 0:3 (6:25, 21:25, 24:26). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100.  Suci: T. Vedriš i Turković (oba Zagreb).

DRENOVA: Rajković, Savić, Surina, Buljat, Curać, Mudrić, Čargonja, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato (L), Pešut, Mavrinac (L).

DUBROVNIK: Aleksić, Dežulović, Kalauz, Bogoje, Matušić, Curić, Marinović, Štaka, Grgurević (L), Leto, Adžić, Matuško.

Odbojkašice Drenove poražene su od Dubrovnika u ogledu 13. kola Prve lige. Izabranice Ilije Matića već  su osigurale plasman u treću jakosnu skupinu, a ovim porazom izgubile su bodove što će se prenositi u drugi dio natjecanja. Drenova je bila oslabljena, kapetanica Jelena Pavličić zbog ozljede nije mogla nastupiti.

Riječke odbojkašice najveći otpor pružile su u trećem setu u kojem su u dva navarata imale tri poena prednosti (21:18, 22:19). Drenovljanke jednostavno nisu izdržale iako su nakon pogreške Marinović na početnom udarcu imale set loptu (24.23). Dežulović je zatim riješila dva napada i iskoristila prvu meč loptu gošći.

Prvi set bio je za zaborav. Drenova se nije ni snašala, a već je gubila 5:17. Do kraja prve dionice domaćin je osvojio još samo jedan poen. U drugom setu Drenova je igrala konkretnije, ali kod vodstva 9:7 Dubrovnik je napravio seriju 12:3 (12:19). Domaće odbojkašice pomalo su smanjivale zaostatak, stigle su i na 21:23, ali Mudrić je čekićem poslala loptu u mrežu i omogućila gošćama tri set lopte.