Premijer liga: DepoLink Škrljevo namučilo aktualnog prvaka u Kostreni

Subota, 09. ožujka 2024. 20:15 Napisao/la  SC
Vigo Bart (DepoLink Škrljevo) Foto: KK DepoLink Škrljevo/Faecook

Premijer liga - 23. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ZADAR 73:87 (15:18, 21:20, 19:26, 18:23)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja 600

Suci: Franko Gracin, Mateo Pavičić, Goran Rogić

U utakmici 23. kola, trećeg dijela FavBet Premijer lige DepoLink Škrljevo izgubilo je od Zadra (73:87), pruživši dostojan otpor aktualnom prvaku Hrvatske i pobjedniku Kupa Krešimira Ćosića pred više od 600 gledatelja.

Koliko je trener gostiju Danijel Jusup ozbiljno shvatio domaćine govori podatak da je najbolji igraČ Zadra Luka Božić na parketu proveo 36 minuta i 53 sekunde.

Iako je Zadar utakmicu u startnoj petorci započeo s najboljim igračem (Božić) početak prve četvrtine pripao je DepoLink Škrljevu, koji sve do četvrte minute imao vodstvo, kada Zadrani izjednačavaju na 6:6.

Potom gosti preuzimaju vodstvo da bi u 8' imali najveću prednost od plus deset 18:10. Na isteku prvih deset minuta na semaforu je stajalo 18:15 za Zadar. Kod Zelenih kapetan Nikola Stanojević zabio je šest koševa u prvoj četvrtini, dok kod gostiju Lovro Mazalin postigao isti broj koševa.

Tijekom druge četvrtine gosti imaju stalnu prednost od pet do sedam koševa nakon što je Dario Drežnjak zabio dvije trice, a u 17' Zadar ima i plus osam 33:25.

DepoLink se neda, pa na krilima Filipa Krajine koji se na mini prelaznom roku vratio u redove Zelenih i Travion Jamar Hollowella, dolaze na izjednačenje 36:36 minutu i pol prije velikog odmora.

Imali su Škrljevčani prigodu za vodstvo, ali nisu iskoristili dva napada, pa je nakon koša Adema Mekića Zadar na poluvremenu imao minimalnu prednost 38:36. Drežnjak se zaustavio na devet postignutih koševa, dok je Stanojević zabio koš manje.

Tricom kapetana Stanojevića DepoLink Škrljevo dolazi u minimalno vodstvo na početku treće četvrtine pri rezultatu 39:38.

Zadar odmah uzvraća pa nakon dvije minute ima plus pet 39:44. Na isteku treće četvrtine na semaforu stoji plus devet za Zadar 64:55.

Pobjednika susreta odlučio je Drežnjak koji je u posljednjih deset minuta pet trica, ukupno sedam za konačnu brojku od 26 postignutih koševa.

Kod domaćina najučinkovitiji bili su Hollowell i Stanojević sa postignutim 14, odnosno 13 koševa.