Premijer liga: Košarkaši DepoLink Škrljeva pobijedili Bosco i stekli šansu izbjeći kvalifikacije za ostanak

Srijeda, 13. ožujka 2024. 20:13 Napisao/la  SC

Noa Svoboda s 31 postignutih poena najučinkovitiji igrač, Vigo Bart postigao 18 poena u važnoj pobjedi

Premijer liga - 24. kolo

BOSCO - DEPOLINK ŠKRLJEVO 87:107 (24:26, 13:25, 24:22, 26:34)

SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja 50

Suci: Denis Hadžić, Gordan Terlević, Jelena Tomić

Derbi začelja u potpunosti je pripao DepoLink Škrljevu koji je svladao Bosca 107:87 i time došao do pete prvenstvene pobjede, čime je ostao u igri za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u kvalifikacije.

Utakmicu bolje otvara DepoLink Škrljevo koje nakon tri minute ima plus pet 11:6, prije svega zavaljujući Noi Svobodi koji je na isteku prve četvrtine imao 11 postignutih koševa uz jednu tricu.

S druge strane Bosco u egal dovode Matej Akrap s 8 i kapetan Ante Krapić s 7 postignutih koševa. Nakon pet izjednačenja na mini odmor otišlo se minimalnom prednošću gostiju 26:24.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Zelenima, koji predvođeni šuterski rapoloženom Svobodi na isteku dvadesete minute imaju plus četrnaest 51:37.

Nakon što su u 13' minuti gosti imali plus sedam 35:28, domaćin se uspio bratiti na minus tri 32:35 i tu su stali.

Nakon dvadeset minuat igre Svoboda se zaustavio na 20 postignutih koševa, dok se s druge strane Akrap zaustavio na 12.

Treći period igre pripao je Boscu koji je rezultatom 24:20 smanji zaostatak nakon tridset minuta na minus dvanaest 61:73.

Svobudu je stao šut, ali se zato razigaro Vigo Bart koji se na isteku četvrtine zaustavio na 12 postignutih koševa.

S druge strane Bruno Bubalo se s dvije trice za redom zaustavio na isto toliko koševa.

Posljednjih deset minuta kod domaćina je funkcionirao jedino Bubalo, koji se na kraju zaustavio na 20 postignutih koševa, dok je Akrap postigao 14.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Svoboda s 31 postignutim košem uz tri trice, dok Bart zabio 18 od čega također tri trice.

Amerikanci u redovima Zelenih Khalil Jamari Whitney i Travion Jamar Hollowell zabili su po 13 koševa.