Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli šokantni poraz u derbiju začelja

Ponedjeljak, 18. ožujka 2024. 22:21 Napisao/la  SC

DUBRAVA - DEPOLINK ŠKRLJEVO 112:111 (22:29, 34:30, 20:25, 36:27)

SD Dubrava. Gledatelja 500

Suci: Roko Hordov, Marko Mustapić, Josip Modrić

Košarkaški DepoLink Škrljeva doživjeli su šokantni poraz u derbiju začelja!

Gosti su vodili tijekom cijele utakmice, jednom su stekli prednost +14 da bi se u zadnjoj dionici prednost počela topiti.

Dubrava je prvi put tijekom utakmice povela (101:100) 1:54 minutu prije kraja utakmice, Škljevčani su tricama Barta, Stanojevića i Svobode 30 sekundi prije kraja opet stekli osjetnu prednost (109:103), gostima su se smiješili važni bodovi u borbi za ostanak.

U dramatičnoj završnici Bart je ishitreno napravio prekršaj nad Amerikancem Hudsonom, koji je deset sekundi prije kraja dobio priliku smanjiti vodstvo iz tri slobodna bacanja kod rezultata 111:107 za goste.

Dva je pogodio, treće je promašio, Dubrava je osvojila loptu, Vragović je pogodio tricu sa sirenom za pobjedu!

Prva četvrtina pripala je DepoLink Škrljevu, koji je od prve minute imao vodstvo.

Kapetan Nikola Stanojević s osam koševa uz dvije trice, te Ivan Gulin sa šest postignutih koševa donijeli su prednost Zelenima nakon prvih deset minuta od plus sedam 29:22.

Treba istaknuti da su gosti imali i plus četrnaest pri rezultatu 28:14 u 9. minuti.

Kod Dubrave najučinkovitiji u prvoj četvrtini bio je Karlo Vragović s sedam postignutih koševa.

Druga četvrtina počela je u znaku domaćina koji nakon minus devet 22:31 dolazi na minus četiri 29:33 nakon nepune tri minute igre.

Do velikog odmora obje ekipe su bile učinkovite jer je u drugih deset minuta palo s obje strane rekordnih 64 koša što jasno ukazuje kakve su se obrane igrale.

Domaćin se u rezultatsku neizvjesnost vratio uz pomoć sedam postignutih trica u drugoj četvrtini.

Kod Dubrave Karlo Vragović se zaustavio na 15 postignutih koševa uz tri trice, dok su kod DepoLink Škrljeva Noa Svoboda i Travion Jamar Hollowel postigli po 11.

Na poluvremenu je prednost gostiju bila plus tri 59:56. Dodajmo da su obje ekipe postigle 15 trica tijekom prvog poluvremena.

Treći period igre bolje odigravaju gosti koji su u stalnoj prednosti, a u 27' imaju plus jedanaest, a u 30' i plus dvanaest 71:83. Na isteku tridesete minute na semaforu stoji 76:84.

Svoboda se zaustavio na dvadeset postignutih koševa, a Vragović na koš manje.

Na ulasku u zadnju četvrtinu ništa u govorima tijela igrača DepoLink Škrljeva nije slutilo da će doživjeti poraz (ljestvicu možete vidjeti OVDJE)

Karlo Vragović predvodio je domaćina s 30 poena, statistike gostiju ispod video sažetka utakmice: