Alpe Adria Cup: DepoLink Škrljevo doživjelo poraz u prvoj europskoj utakmici

Srijeda, 19. listopada 2022. 20:23 Napisao/la  SC

Gosti na kraju prvoga dijela utakmice stekli prednost od plus 17, Zeleni u 28. minuti došli na minus 5, ali nisu smogli snage za preokret

Griffin Ramme

Aple Adria Cup - 2. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - GEOSAN KOLIN 73:84 (14:26, 22:27, 19:13, 18:18)

Dvorana na Mavrincima. Gledatelja 100

Susi: G. Grbić, D. Lapanović, G. Oprčkal

Na otvaranju četvrte sezone u Alpe Adria Cupu košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli su poraz od predstavnika Češke Geosan Kolina (73:84).

Bila je to utakmica 2. kola skupine C u kojoj su gosti od samog početka imali prednost.

Na isteku prvih deset minuta Geosan Kolin ima je prednost od plus dvanaest 26:14 nakon što se pet igraća češke ekipe upisalo u strijelce.

Jakup Petras sa šest, te Pavol Losonsky i Mihael Mares sa pet postignutih koševa. Kod Zelenih Griffin Ramme postigao je osam koševa uz dvije trice.

I u nastavku gosti održavaju prednost, da bi na isteku dvadesete minute imali plus 17 pri rezultatu 53:36.

Kod ekipe Geosan Kolina svih devet igrača iz zapisnika se upisalo u strijelce, a najviše

Petras sa 15 postignutih koševa.

Kod domaćina Martin Jelić upisao je 10 koševa.

Iako su Zeleni u 28' došli na minus pet 53:58, na mali se odmor otišlo prednošću gostiju 66:55.

Posljednjih deset minuta gosti održavaju prednost ne dozvolivši Zelenima da se približe i dovedu utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Petras s 21 postignutim košem, dok je kod domaćina Amerikanac Emeka Obukvelu postigao 17.