Premijer liga: DepoLink Škrljevo dohvatilo prvu pobjedu ove sezone

Srijeda, 02. studenog 2022. 20:04 Napisao/la  KS

Ono što u nekim prethodnim susretima Rajkovićevoj momčadi nije polazilo za rukom, sada se vratilo

Luka Barišić debitirao pobjedom Foto: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić

HT Premijer liga košarkaša, 6. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO – GORICA 92:88 (27:19, 22:29, 26:19, 17:21)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 200

Suci: Hordov, Stanković, Modrić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bešić, Jelić 3 (1-1), Barišić 10 (2-2), Bart 7 (3-5), Kujundžić 5 (1-2), Rajčić 21 (5-6), Antunović 23 (2-2), Ramme 18 (3-3), Smojver, Butorac 5, Čošić.

GORICA: Uljarević 27 (3-3), Jelenković 7 (1-1), Perica, Mašić 6, Oštrić, CInac 12 (8-8), Batur 12 (1-1), Majić 4 (2-2), Nakić-Vojnović 9, Miloloža, Sokol, Porobić 11 (2-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva više nisu jedina momčad bez pobjede u HT Premijer ligi košarkaša, momčad trenera Damira Rajkovića radost prvog slavlja osjetila je u šestom kolu protiv jednog od direktnih suparnika u borbi za ostanak – Gorice.

Dramatičan derbi začelja odlučen je u posljednih tridesetak sekundi, ono što u nekim prethodnim susretima Rajkovićevoj momčadi nije polazilo za rukom, sada se vratilo.

Iako neke odluke najboljih igrača na parketu baš i nisu išle u prilog domaćoj momčadi, na kraju ih je ipak nagradilo za hrabar i bespoštedan pristup, bila bi prava tragdija da je i ova pobjeda iscurila u posljednjim minutama, kao neke prije nje.

Trima vezanim tricama Maria Rajčića, uz dobre dionice Sandra Antunovića i Frane Butorca, Škrljevčani su se već u sedmoj minuti odvojili na neočekivano visokih plus 12 poena prednosti (22:10), gosti su uspjeli zadržati priključak serijom 9:2 (24:19).

Kraj prve dionice domaća momčad dočekala je s prednošću manjom od one koju su mogli imati nakon prvih deset minuta, a uzimajući u obzir gotovo idealno šutersko otvaranje Škrljevčana (šut za tri poena 5-6) naspram totalno neraspoloženih gostiju (šut za tri poena 0-6), te činjenicu da su gosti u utakmicu ušli pomalo ležerno i ne odveć agresivno.

Po tom pitanju nešto su promijenili na startu druge dionice, serijom 6:0 Goričani su došli na samo dva poena zaostatka (29:27), pa nakon prve gostujuće trice u 14. minuti (Nakić-Vojnović) i nekoliko brzopletosti u prvom redu Amerikanca Griffina Rammea preokrenuli rezultat u potpunosti na svoju stranu (37:32, 15'), previše lopti Škrljevčani su darovali u drugoj dionici da momčad trenera Krstića to ne bi znala kazniti.

Kada su domaćini malo primirili loptu na parketu dvorane u Mavrincima iznova je uspostavljena ravnoteža, šut s perimetra i dalje je bio domaći forte, trice Barta i dvije Antunovića iznova su vratile prednost na stranu zelenih (43:42).

Rajčić i Antunović sa po 14 poena napadački su nosili domaću momčad u prvih 20 minuta, pogodili su čak devet trica iz 13 pokušaja (gosti samo dvije od 13), ali su na račun prevelikog broja izgubljenih lopti (deset) gostujućoj momčadi dopustili da sačuva rezultatski priključak.

Ramme, Rajčić i Antunović bili su ključni domaći igrači u 13:2 seriji id 24. do 26. minute kojom su Škrljevčani drugi put došli do osjetnije prednosti (66:58), Uljarević i Batur odgovorili su praktički na isti način, ali domaća momčad ipak je s lijepom prednošću dočekala posljednjih deset minuta.

U 33. minuti Sandro Antunović potpuno je nepotrebno zaradio petu osobnu pogrešku, u igru je prvi puta ušao Robert Kujundžić i pokazao da će biti od iznimnog značaja za momčad kada se u potpunosti oporavi, Kujundžić je donio prednost baš tamo gdje je najviše trebalo, u domaćem reketu.

Ma koliko se gosti trudili, domaća momčad nije gubila glavu, na ulasku u 38. minutu Škrljevčani su imali pet poena prednosti (84:79) i dobar ritam, Kujundžićevim ubačajima otišli su na 86:79 1:52 minute prije kraja, Uljarević je iz slobodnih bacanja malo smanjio zaostatak (86:81), Ramme na drugoj strani odgovorio tricom vrijednom pobjede za 89:81, 1:21 minutu prije kraja.

No, drama je tu tek bila na vrhuncu, Karlo Uljarević odgovorio je tricom, Mario Rajčić 32.3 sekunde prije kraja napravio petu osobnu pogrešku, a Vito Porobić s linije slobodnih bacanja doveo Goricu na samo dva poena minusa (90:88).

Domaćini su imali napad, Ramme je prodao loptu, a Uljarević šest sekundi prije kraja utakmice promašio tricu koja bi goste dovela u vodstvo.

Sjevnula je brza domaća kontra, Ramme je zaustavljen prekršajem, sekundu prije kraja Amerikanac je pogodio oba slobodna bacanja za prvu domaću pobjedu ove sezone.

Ramme je uakmicu okončao s 18 poena i 11 asistencija, velik i pomalo nevidljiv posao napravio je Martin Jelić (13 skokova), Rajčić i Antunović bili su oslonac momčadi u svim četirima dionicama.

U momčadi Depolink Škrljeva u srijedu je debitirao Luka Barišić, nekadašnji mladi hrvatski reprezentativac došao je iz Podgorice i potpisao ugovor do kraja sezone, 206 centimetara visoki košarkaš trebao bi proširiti rotaciju i donijeti te prijeko potrebne centimetre škrljevskoj momčadi, koja napadačkih mehanizama ima sasvim dovoljno, ali one prave obrambene tek mora steći.

Fotogalerija: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić