Cedevita Junior opravdala status favorita na Mavrincima

Subota, 22. listopada 2022. 21:09 Napisao/la  SC

Momčad DepoLink Škrljeva odigrala je utakmicu s dva lica, u drugom poluvremenu uspjeli su nadoknaditi veliki zaostatak iz prvog dijela, ali u završnici je ponestalo koncentracije

Sandro Antunović
Sandro Antunović Foto: DepoLink Škrljevo

HT Premijer liga, 4. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - CEDEVITA JUNIOR 83:95 (18:26, 22:30, 28:19, 15:20)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 300.

Suci: Jovović, Terlević, Đuraki.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 17 (3-3), Rajčić 14 (2-2), Antunović 17 (1-1), Ramme 12 (1-1), Ćošić 2 (2-2), Bešić 4 (1-2), Obukwelu 5 (2-2), Bart 7, Kujundžić, Smojver, Butorac, Svoboda 4 (2-2)

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 28 (3-4), Rašić 5, Marčinkoivć 5 (1-2), Vrgoč 14, Serdarušić 1 (1-1), Kučić 18 (4-5), Ciani 19 (6-8), Šabić 5, Zanki, Batinić.

Košarkaši DepoLink Škrljeva poraženi su od Cedevite Junior na Mavrincima, u utakmici s dva lica.

U prvih dvadeset minuta Škrljevčani nisu bili pravi, u drugih dvadeset minuta iznova su pokazali da u momčadi imaju potencijala, ali to na kraju nisu uspjeli oplemeniti nečim višim od onoga što se narodski kaže "pristojan poraz".

Ivan Vrgoč, do prošle godine standardni član postave zelenih, poveo je momčad Cedevite Junior do pobjede na Mavrincima, u prvih osam minuta Vrgoč je postigao čak četiri trice, donijevši gostima prednost od osam poena (26:18).

Domaća momčad stabilizirala se početkom druge dionice, došli su na četiri poena zaostatka u 12. minuti (22:26) i na tome se zaustavili, Zagrepčani su se munjevito odvojili na velikih osamnaest poena prednosti (51:33) u 18. minuti, u tom se trenutku činilo da će utakmica biti jednosmjerna ulica.

Vrgoču su se u drugoj dionici pridodali Jakov Mustapić i mladi Riječanin Vito Kučić, Škrljevčani su glavu iznad vode držali zahvaljujući učinku Sandra Antunovića.

No, krvna slika domaće momčadi počela se popravljati u trećoj dionici, Mario Rajčić, zeleni su počeli smanjivati zaostatak pa su tricom Maria Rajčića došli na osam poena zaostatka, a onda preko Jelića i na minus sedam istekom treće dionice (75:68).

U pozitivnom tonusu domaćini su ostali i u posljednjoj dionici, iskoristili su ponešto nervoze u redovima zagrebačke momčadi i nekoliko loših napadačkih odluka, pa je pet minuta prije kraja Cedevita imala samo četiri poena prednosti (74:78).

Pitanje je kako bi gosti reagirali u završnici da je ušla Rajčićeva trica 4:59 minuta prije kraja, ali gosti su odgovorili četirima vezanim poenima, a nakon što je Šabić tricom 2:19 minuta prije kraja iznova vratio Cedevitu na deset poena prednosti (88:78), postalo je jasno da vremena za preokret više neće biti.

Jakov Mustapić sa 28 poena bio je prvo ime utakmice na Mavrincima, Saša Ciani dodao je 19 poena i 14 skokova, Vito Kučić 18 poena (trice 2-2), momčad DepoLink Škrljeva predvodili su Martin Jelić i Sandro Antunović (11 skokova) sa  po 17 poena