Superliga: Košarkašice Kvarnera pobjedom protiv Triglava stigle nadomak Final Foura

Srijeda, 13. siječnja 2016. 20:48 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Kvarner – Triglav 56:45 (16:6, 12:14, 15:13, 13:12).  Riječanke kontrolirale  susret od početka do kraja kada su se malo opustile

Superliga TOP 6 - 2. kolo

KVARNER – TRIGLAV 56:45 (16:6, 12:14, 15:13, 13:12)

Dvorana mladosti. Gledatelja 100.

Suci: Babić, Šobot i Skenderija (BiH)

KVARNER: Perić 8, Romih, Miletić 14, Marjanović 4, Blažević 8, Buretić, Zovko, Tomljenović 12, Lazarić, Šimunović, Šesnić, Šerić 10.

TRIGLAV: Zdolšek 6, Meden 8, Jesenšek, Jevtović 4, Jelenc 2, Prevodnik, Zibert 11, Kozina Bubnič, Bošnjak 4, Seničar 10.

Košarkašice Kvarnera napravile su veliki korak prema Final Fouru Regionalne lige, pobjedom protiv Triglava iz Kranja stekle su vjerojatno odlučujući bodovnu prednost na ljestvici. Za plasman na Final Four vjerojatno treba ostvariti još jednu pobjedu.

Čelik - Medveščak 66:72 (11:16, 26:22, 16:20, 13:14)
Čelik: Kahrić -, Lončarević -, Ćorović, Iriškić 4, Mitrašinović 7 (4-6), Kalušić 13 (5-6), Zeljković, Heljić 2, Popović 10 (0-4), Kapor 24 (4-4), Gagić 6, Nizamić.
Medveščak: Petrak, Džankić 5 (2-2), Tadić 5 (0-2), Borović 21 (5-6), Šegota -, Todorić 5, Majstorović 2 (0-2), Radoš, Premasunac 27 (3-4), Bura 7 (1-1), Tepeš -.

Riječanke su protiv Triglava ostvarile u TOP 6 ligi prvu pobjedu kojoj su pripisani bodovi pobjeda nad Čelikom iz prvog dijela natjecanja. Pobjeda u Dvorani mladosti nije dolazila u pitanje, domaće košarkašice kontrolirale su susret od početka do kraja kada su se malo opustile i omogućile došćama da utakmicu završe na minus 11.

Kvarner je rezultatsku kontrolu počeo preuzimati vezanim tricama Monike Tomljenović.

Nakon minus 10 u prvoj četvritini Triglav se vratio na samo poen zaostatka (21:20), ali je u sljedećih sedam minuta zaostatak ponovo iznosio 10 poena(30:20).

Riječanke su sredinom treće četvrtine već bile na 38:22, u 38. minuti vodile su 56:37, da bi ulaskom rezervnih igračica razlika u samoj završnici osjetno smanjila.