PREMIJER LIGA Košarkaši AO Škrljeva doživjeli novi poraz u uzbudljivoj završnici

Nedjelja, 26. siječnja 2020. 13:58 Napisao/la  SC

Nakon revije obostrano ishitrenih pokušaja, počela  Kordićeva odlučujuća serija slobodnih bacanja

Nema ništa od razgovora....

Premijer liga košarkaša - 17. kolo

HERMES ANALITICA - AO ŠKRLJEVO 88:84 (25.27, 12:18, 23:21, 28:18)

KC Dražen Petrović. Suci: Terlević, Gracin, Peić

Košarkaški Škrljeva doživjeli su novi poraz (84:88), Hermes Analitica osvojila je bodove u više uzbudljivoj nego kvalitetnoj završnici utakmice koja se počela igrati točno u podne u KC Dražen Petrović.

Iako su gosti vodili većim dijelom utakmice, zadnjeplasirana momčad u završnici je iskazala malo više mirnoće što je bilo dovoljno da Škrljevo doživi čak 14. poraz ove sezone.

U zadnjoj sekundi treće dionice Dorris je isforsirano skrivio prekršaj za tri bacanja, Kalpić je realizirao dva, u zadnju dionicu Škrljevo je ušlo s +6 (66:60).

Odmah na početu četvrtoga dijela domaćini serijom 5:0 stižu na pola koša razlike, počinje razdoblje obostrano rastrgane igre bez osmišljenog protoka lopte.

Svoboda postiže tricu za prvo vodstvo (75:74) Hermesa, Batur i Mandić vraćaju vodstvo (78:75) Škrljevu.

Na ulasku u zadnje tri minute Kalpić ponovo dovodi u vodstvo domaćina, Slavica uzvraća za zadnje vodstvo gostiju (80:79) 2.11 minute prije kraja.

Nakon revije obostrano ishitrenih pokušaja, Rajić pogađa za 81:80, domaćini na drugoj strani osvajaju loptu nakon pogrešnog dodavanja.

Počela je Kordićeva odlučujuća serija slobodnih bacanja, 25 sekundi prije kraja Kordić pogađa oba bacanja za 83:80.

U idućem napadu Batur zapinje u bloku u pokušaju polaganja, Kordić je opet iznudio prekršaj i 15 sekundi prije kraja pogodio jedno bacanje (84:80)

Škrljevo počinje igrati presing, Svoboda pogađa za nedostižnih 86:80.

Mandić je smanjio na 86:82, ali Kalpić otklanja sve dvojbe (88:82).

Slavica na kraju zakucava za konačnih 88:84.