Adria Oil Škrljevo i u drugoj utakmici poraženo od Splita

Subota, 14. svibnja 2022. 22:25 Napisao/la  SC

Četvrtfinale doigravanja košarkaša, 2. utakmica

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – SPLIT 63:71 (14:21, 14:24, 16:17, 19:9)

Dvorana Mavrinici. Gledatelja: 100.

Suci: Jovović, Peić, Rogić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 6, Jelenković 16, Barnjak 20 (10-12), Ćošić 2 (0-1), Vrgoč 2, Vucić 3, Kostić, Rajčić, Krešević, Šajin 10 (1-2), Zovko 4.

SPLIT: Perković 29 (8-10), Runjić, Vuko 6 (2-2), Čampara 2 (2-2), Jukić 2, Kedžo, Žganec 5 (3-4), Ukić 9, Bajo, Kovačević 6, Jones, Shorter 10 (1-1)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva porazom su se oprostili od ovogodišnje sezone, ispadanje u četvrtfinalu doigravanja protiv Splita sigurno nitko neće smatrati neuspjehom.

Uz glasnu podršku s tribina Škrljevčani su pokušali doći do senzacije i možda malo produžiti sezonu, nisu čak loše niti otvorili utakmicu, ali su onda u periodu od 7. do 15. minute upali u jednu crnu rupu, serijom pogrešaka i promašaja malo im se poljuljalo samopouzdanje, a Splićani su prekvalitetna momčad da to ne bi znali lakoćom kazniti.

U 7. minuti na semaforu je svijetlilo 14:16 nakon trice Jelenkovića, u 15. minuti Splićani su imali prednost od devetnaest poena (14:33), odvojili su se serijom 17:0 i priči je za Škrljevčane tu bio kraj.

Puno bolje domaća momčad odigrala je drugi dio utakmice, ostali su u egalu, pomalo smanjivali zaostatak, tračak nade, ako se to tako može nazvati, ukazao se dvije i pol minute prije kraja kada su tricama Barnjaka i Stojanovića domaći došli na samo devet poena minusa i natjerali gostujućeg trenera Subotića da minutom predaha pokuša razbiti domaću seriju, ali vremena je ionako bilo premalo da bi se bilo što učinilo.

Škrljevčani su časno zaključili sezonu, Josip Barnjak ubacio je 20 poena u pobjedi, Toni Jelenković dodaso je 16 poena.