PREMIJER LIGA Adria Oil Škrljevo doživjelo novi poraz, Šibenka slavila na Mavrincima

Subota, 18. siječnja 2020. 21:15 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Adria Oil Škrljevo - Šibenka 87:90 (25:20, 18:28, 24:20, 20:22). Šibenčani u zadnjoj četvrtini održali prednost

Domagoj Vrkić (Adria Oil Škrljevo)

Premijer liga - 16. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - ŠIBENKA 87:90 (25:20, 18:28, 24:20, 20:22)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 400

Suci: Mustapić, Kruljac i Galić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Mandić 18 (2-4), Vucić 6 (3-4), Boban 12 (1-2), Dorris 14 (4-6), Vrkić 17 (5-5), Pandurić, Cvitković, Benković 5, Kolić, Bjelanović 2, Roberson 13 (3-7)

ŠIBENKA: Šarić 3, Vuko 18 (6-10), Vraneš 6, Nakić 28 (9-10), Vladović 5, Mileković 12 (3-4), Gulin 6 (2-2), Bašić 12, Pleadin, Vlaić, Jurković

Slobodna bacanja: AO Škrljevo 18-28, Šibenka 20-26

Trice: AO Škrljevo 9-17, Šibenka 12-22

Skokovi: AO Škrljevo 35 (12-23), Šibenka 28 (8-20)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli su novi poraz, na Mavrincima je Šibenka slavila 87:90 u susretu koji je mogao i drugačije završiti jer su i gosti podosta oscilirali u igri.

Nakon početnog izjednačenja 2:2, domaći košarkaši krenuli su odlučno želeći nasušno potrebnu pobjedu.

Poveli su 14:6 nakon četiri minute igre, gosti su stigli na minus tri, 16:13 minutu kasnije, ali Škrljevo se uspjelo odvojiti prvo na 20:15 dvije minute i 40 sekundi prije kraja četvrtine, a zatim i četvrtinu zaključiti sa pet poena prednosti, 25:20.

Drugu dionicu košarkaši Adria Oil Škrljeva također su dobro otvorili, imali su 30:20 nakon dvije i pol minute igre.

Dvije minute i 16 sekundi prije kraja četvrtine Roberson je pogodio za 41:34, Tonko Vuko sa dva slobodna bacanja doveo Šibenku do 41:36, a zatim je Toni Nakić pogodio tricu, a Tonko Vuko još jedno slobodno bacanje i na semaforu je stajalo 41:40.

Minutu i 20 prije isteka Bašić pogađa tricu za prvo vodstvo Šibenke 41:43, Vrkić uspjeva izjednačiti sa dva slobodna bacanja 43:43, ali u posljednjoj minuti Nakić i Vladović zabijaju te gosti odlaze na poluvrijeme sa plus pet, 43:48.

Škrljevo se na početku treće dionice Vrkićevim koševima približilo na 46:48, ali Šibenka je ponovno odmakla te nakon tri minute i deset sekundi igre stigla na plus 11, 49:60.

Domaći se ne predaju te za nešto više od dvije minute smanjuju na samo dva poena, zaostatka zahvaljujući Bobanu, Benkoviću i Mandiću, 58:60.

Dvije minute prije kraja treće četvrtine, Boban pogađa tricu za 62:63.

Mandić dodaje još jednu za ponovno vodstvo domaćih 65:63. minutu i pol prije kraja.

Mileković uzvraća tricom i vraća Šibenci vodstvo, 65:66.

Roberson pogađa za 67:66, ali 14 sekundi prije kraja Tonko Vuko pogađa za 67:68 rezultat s kojim se ušlo u posljednju četvrtinu.

Dva puta su se domaći košarkaši uspjeli približiti na tri poena zaostatka u prve dvije minute posljednje dionice igre, 68:71 i 70:73, ali nisu uspjeli izjednačiti i preokrenuti.

Šibenka je odmakla na 73:81 šest minuta prije kraja, Boban i Mandić koševima su smanjili gostujuću prednost na 77:81 te je Škrljevu preostalo četiri i pol minute vremena da ostvare pobjedu.

Dorris pogađa dva slobodna bacanja za 79:81, ali Nakić uzvraća tricom, 79:84. Roberson košem vraća nadu 81:84, ali Vuko polaže za 81:86.

Nakon dva bacanja Robersona i koša Gulina na semaforu je minutu i pol prije kraja stajalo 83:88.

Roberson je realizirao jedno bacanje za 84:88, a zatim Mandić u novom napadu promašuje, ali Vuko nije precizan sa linije za tri poena.

Vuko radi prekršaj na Mandiću koji realizira samo jedno slobodno bacanje za 85:88, 27 sekundi prije kraja susreta.

Dorris krade loptu, Nakić radi prekršaj na Amerikancu, a trener Rajković zove minutu odmora šest sekundi prije sirene.

Dorris je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja, 87:88, a nakon Šibenkinog odmora Dorris je napravio prekršaj, Nakić realizirao oba bacanja za 87:90.

Dorris je pokušao tricu sa zvukom sirene, ali nije uspio pogoditi.