ALPE ADRIA CUP

AO Škrljevo u lošoj završnici poraženo od Ilirije

Srijeda, 20. listopada 2021. 20:05 Napisao/la  KS

Od 33. do 39. minute košarkaši Adria Oil Škrljeva bili su bez ubačaja, Nutrisport Ilirija je serijom 20:0 osigurala drugu pobjedu u Alpe Adria Cupu ove sezone

Košarkaši Adria Oil Škrljeva
Košarkaši Adria Oil Škrljeva Foto: Kristian Sirotich

Alpe Adria Cup, D skupina, 2. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – NUTRISPORT ILIRIJA 73:84 (24:21, 20:18, 13:18, 16:27)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 50.

Suci: Kadkhodae, Nizamic, Ivanković.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Hortman 2, Rajčić 21 (5-5), Marinelli 19 (8-8), Šajin 4, Vrgoč 17, Stojanović, Adway 6, Vucić 4, Kostić, Barnjak, Ćošić.

NUTRISPORT ILIRIJA: Duščak 17 (8-12), Ciani 6, Habot 9 (3-5), Kureš 7, Vončina 7 (4-4), Kruzynski, Pavliga, Cerkvenik 3, Jurković 20 (5-10), Mikuš 3 (1-2), Bačvić 12.

Domaći teren polako postaje bauk za momčad Adria Oil Škrljeva, u četvrtoj službenoj domaćoj utakmici ove sezone Škrljevčani su doživjeli treći poraz.

Nakon Šibenke i Cibone domaća momčad poražena je i od slovenske Nutrisport Ilirije u okviru drugog kola Alpe Adria Cupa, mlada momčad na klupi koje sjedi Saša Dončič, otac Luke Dončiča, održala je Škrljevčanima malu lekciju u završnici utakmice iz rubrike odnos prema igri i pobijedila ih baš onim načinom koji bi trebao biti forte „zelenima“.

Izludili su ih agresivnom obranom na njihovoj polovici, u pojedinim trenucima domaća je momčad izgledala poput razbijene vojske.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva utakmicu su igrali bez Josipa Barnjaka, zbog bolesti nije bilo Tonija Jelenkovića,  Taylor Adway u igru je prvi put ušao na otvaranju druge četvrtine, ukupno je na parketu proveo 22 minute, zasigurno je trebao provesti i manje.

Damir Rajković odlučio je uoči utakmice protiv Gorice malo odmoriti svoje udarne igrače, u utakmici protiv Ilirije fokus je bio na igračima koji su u ovom dosadašnjem dijelu sezone nekako bili u drugom planu, u prvom redu odnosi se to na Hortmana, Rajčića, Šajina, ulogu lidera na sebe su preuzeli Paolo Marinelli i Ivan Vrgoč.

Sve to skupa i nije izgledalo toliko loše, možda obrambeno domaćini nisu davali što su trebali i mogli, ali nekako su utakmicu držali pod kontrolom, dojam je bio da se samo čeka trenutak u kojem će se susret definitivno prelomiti na stranu Škrljevčana.

Alarm je na crvenom bio od 26. do 29. minute, kada su košarkaši Adria Oil Škrljeva upali su u crnu rupu, gosti su podigli razinu agresivnosti u defanzivnom dijelu, domaćini su počeli darivati šakom i kapom, čak šest lopti poklonili su suparnicima koji su serijom 11:0 zaostatak od sedam poena (53:46) pretvorili u minimalnu prednost (57:53).

Nije izostala kvalitetna domaća reakcija, dvjema tricama Rajčića i jednom Marinellija domaćini su uzvratili serijom 16:2 i pa su u 33. minuti poveli 69:59 i, tako je barem izgledalo, konačno prelomili utakmicu u svoju korist.

No, ipak nije bilo tako.

Uslijedio je novi nevjerojatan pad u igri domaćina, košarkaši Nutrisport Ilirije do 39. minute uzvratili su serijom 20:0 i riješili pitanje pobjednika.

Baš onda kada se činilo da će košarkaši Slovenci postati žrtve svoga ritma, mlada momčad potpuno je zagospodarila parketom tjeravši domaće košarkaše iz pogreške u pogrešku.

Na kraju su Škrljevčani utakmicu okončali sa čak 22 izgubljene lopte, sedam su ih imali nakon prvih 20 minuta, iz njihovih pogrešaka gosti su postignuli čak 30 poena.