A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Pleterice uvjerljivo poražene od Gospića

Subota, 22. prosinca 2012. 20:01 Napisao  Luka Variola

Utakmica 11. kola: Pleter - Gospić 49:83. Gospićanke do kraja prve četvrtine vodile s 20 poena

PLETER - GOSPIĆ 49:83

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 11. kola: Pleter - Gospić 49:83 (10:30, 16:16, 12:20, 11:17)

Suci: Perlić (Velika Gorica), Ercegović i Perković (Zagreb). Gledatelja: 300

PLETER: Gambiraža 12 (4-5), Tomić 8 (1-1), Jerkić, Mršić, Mrčela 13 (7-10), Gašparović 5, Mašić 1 (1-2), Serdar 6 (2-2), Vrsaljko 2, Barać, Sikirić 2

GOSPIĆ: Valentić 2, G. Devčić, Dover 8 (6-6), P. Devčić, Jurčević 12, Salopek 13, Keith 13, Badanjak 7, Bosilj 16 (3-4), Božikov 4, Bura 8 (0-2)

Slobodna bacanja: Pleter (15-20), Gospić (9-12). Trice: Pleter (4-10), Gospić (10-33)

Skokovi: Pleter 19 (3), Gospić 23 (13). Osobne pogreške: Pleter 13, Gospić 16

Košarkašice Pletera očekivano su poražene u posljednjem dvoboju kalendarske godine. Riječanke su na parketu kozalske dvorane u okviru 11. kola uvjerljivo poražene od ponajbolje hrvatske ekipe Gospića. Višestruki hrvatski prvak na klupi kojega sjedi izbornik Stipe Bralić bez većih je problema upisao očekivane bodove.

Nakon samo šest minuta igre gošće su pobjegle na više od deset poena razlike. Amerikanka Keith Chevon Evette položila je za 16:5, naznačivši u kojem će smjeru ići utakmice. Prednost Gospićanki je već do kraja prve četvrtine narasla na velikih 20 poena i utakmice je već tada otišla u revijalne vode.

Jedino pitanje bilo je s kolikom će prednošću gospićka mašinerija ostvariti pobjedu. Gošće su se na kraju zadovoljile s + 44, najviše iz razloga što je trener Bralić pri kraju utakmice priliku pružio i igračicama koje inače imaju manju minutažu.

U redovima Pletera najbolji su optor pružile najiskusnije igračice Katarina Mrćela s 13 i Martina Gambiraža s 12 poena. Gospićanke su predvodile Salopek i Evette sa po 13 poena.

Fotogalerija: Lario Tus