Subota, 02. veljače 2013. 18:53 Napisao  Luka Variola

Utakmica 14. kola: Pleter - Trešnjevka 2009 79:70 (15:20, 24:12, 17:13, 23:25)

A-1 LIGA KOŠARKAŠICA - 14. kolo

PLETER - TREŠNJEVKA 2009 79:70

Dvorana Dinko Lukarić. Pleter - Trešnjevka 2009 79:70 (15:20, 24:12, 17:13, 23:25)

Suci: Roko Milin i Luka Baki (obojica Rijeka). Gledatelja: 150

PLETER: Božić 14 (2-2), Gambiraža 14 (4-5), Tomić, Jerkić 5, Mršić, Mrčela 11 (3-4), Gašparović 12 (5-8), Mašić 4 (2-2), Serdar 4, Vrsaljko 14 (2-13), Barać 1 (1-1), Sikirić

TREŠNJEVKA 2009: Jovanović 11 (3-4), Čunčić 9 (3-4), Kovač 3 (1-2), Fabbri 24 (6-6), Mamić 1 (1-4), Rački, Škara 13 (2-3), Vrinjanin, Kelava 2, Bura 7 (3-3)

Slobodna bacanja: Pleter (19-25), Trešnjevka 2009 (19-26). Trice: Pleter (6-17), Trešnjevka 2009 (3-16)

Skokovi: Pleter 30 (8), Trešnjevka 2009 17 (10). Osobne pogreške: Pleter 20, Trešnjevka 2009 27

Košarkašice Pletera pobijedile su na Kozali ekipu Trešnjevke 2009 u izravnom dvoboju za petu poziciju. Riječanke su du pete pobjede sezone došle iako su utakmicu bolje otvorile Zagrepčanke. Pleterice su do 15. minute lovile prednost, da bi u nastavku susreta ubacile u "višu brzinu", ostvarivši važno slavlje u borbi za doigravanje. U riječkim redovima najbolje su bile Vrsaljko, Gambiraža i Božić koje su sve postigle po 14 poena, dok je Trešnjevku predvodila Lea Fabri s 24 postignuta poena.

Zagrepčanke su puno bolje otvorile susret na Kozali. U prve dvije minute napravile su 7:0 seriju koju je polaganjem okončala Čunčić. Prve koševe za domaću ekipu postigla je u tek trećoj minuti Gašparović. Pet minuta kasnije Škara je postavila visokih + 9 (9:18) za gošće i domaća klupa je bila primorana pozvati minutu odmora. Predah je godio Pletericama koje su do kraja četvrtine naprvile seriju 6:2 (15:20).

Nakon što su gošće još jednom pobjegle na + 9 (15:24) počelo je buđenje Riječanki, koje su do sredine druge dionice napravile 10:1 seriju i slobodnim bacanjima Ane Vrsaljko u 15. minuti napokon izjednačile (25:25). Do kraja prve dionice Pleterice su dodatno pojačale ritam i na odmor otišle s prednošću od sedam poena (39:32).

Domaćin je u istom ritmu nastavio i početkom nastavka nakon polaganja Mie Mašić prvi puta pobjegao na dvoznamenkastu prednost (43:32). Zagrepčanke su se u 24. minuti nakon koša Farbri opet približile na - 2 (43:41), ali su Riječanke opet odgovorile serijom 13:4 i uoči posljednje dionice napravile lijepu zalihu (56:45). Već se tada vidjelo kako će Pletericama pobjeda teško izmaći, a to je postalo definitivno jasno nakon što je sedam minuta prije kraja Iva Serdar položila za + 16 (66:50).

Fotogalerija: Sandro Donda