A-1 liga: Košarkašice Kvarnera poražene u Šibeniku, Riječanke pružile dobar otpor

Nedjelja, 02. veljače 2014. 11:27 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola A-1 lige košarkašica: Šibenik – Kvarner 67:59 (13:12, 10:20, 23:16, 21:11)

A-1 liga košarkašica

ŠIBENIK - KVARNER 67:59

Utakmica 14. kola A-1 lige košarkašica: Šibenik – Kvarner 67:59 (13:12, 10:20, 23:16, 21:11). Dvoprana na Baldekinu. Gledatelja 50. Suci: Basarić, Pribisalić i Vukušić (Split).

ŠIBENIK: Petković 8, Mašić 4, I. Dujić 5, Šolić, Ivančević, Periša 6, Buzov 15, Gulam, A. Dujić 2, Bačić 27.

KVARNER: Perić 2, Božić 13, Đikić 2, Mršić, Kovačević 15, Hajdin, Miličević, Toone 8, Tomić 17, Milković 2, Marošević.

Slobodna bacanja: Šibenik (15-20), Kvarner (16-23). Trice: Šibenik (0-6), Kvarner (5-12).

Skokovi: Šibenik 39 (20), Kvarner 24 (8). Osobne pogreške: Šibenik 16, Kvarner 17.

Košarkašice Kvarnera ubilježile su novi prvenstveni poraz, ovoga puta na gostovanju kod Šibenika. Iako su riječke košarkašice na otvaranju povele 2:7, teško je bilo očekivati da će uspjeti izdržati nalet drugoplasirane ekipe na ljestvici.

Izbranice Gorana Šućurovića dobro su se držale veći dio utakmice, Martina Tomić je tricom donijela prednost 13:18 u 12. minuti utakmice, a ista igračica je s dvije nove trice povećala prednost na 11 poena (15:26).  Najveću prednost od 13 poena donijela je Alma Kovačević (15:28). I onda je krenuo domaćin i serijom 12:4 stigao na pet poena zaostatka (27:32) u 22. minuti.

Riječane su održavale prednost koja se kretala od pet do osam poena. Ipak, Šibenik je pak košem Mije Mašić u 32. minuti prešao u vodsto (51:50) i tu za gošće više nije bilo povratka. Riječanke su zadržale priključak, ali nikako nisu uspijevale vratiti rezultatsku prednost. U posljednje dvije minute s dva koša pitanje pobjednika riješila je Bačić. Ključ pobjede na kraju leži u čak 20 napadačkih skokova domaćina.