A-1 liga: Košarkašice Kvarnera poražene u Splitu, Riječanke u drugom poluvremenu postigle 12 poena!

Subota, 21. prosinca 2013. 21:43 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola A-1 lige košarkašica: Split - Kvarner 71:41 (17:11, 15:18, 17:8, 22:4). Promjena imena iz Pleter u Kvarner nije donijela sreću, Riječanke su upisale šesti uzastopni poraz

A-1 liga košarkašica

SPLIT - KVARNER 71:41

Utakmica 11. kola A-1 lige košarkašica: Split - Kvarner 71:41 (17:11, 15:18, 17:8, 22:4). Dvorana na Gripama. Gledatelja: 50.

SPLIT: Lučin, Goleš 9 (4-6), Puljić 9 (3-4), Balić 22 (3-3), Zubak, Petrov, Modrić 19 (1-2), Roje 12 (3-4), Leskur, Čipčić, Domljanović.

KVARNER: Perić 2, Božić 13 (4-6), Prgomet 1 (1-2), Mršić, Kovačević 17 (3-4), Hajdin, Miličević, Maj. Marošević 2, Tomić 6, Milković.

Slobodna bacanja: Split (14-19), Kvarner (8-12). Trice: Split (7-21), Kvarner (1-15).

Skokovi: Split 46 (15), Kvarner 29 (5). Osobne pogreške: Split 18, Kvarner 20.

Košarkašice Kvarnera doživjele su šesti uzastopni poraz u prvenstvu. Nedavna promjena imena iz Pleter u Kvarner, riječkom kolektivu nije donijela previše sreće jer porazi su i dalje nastavili stizati, a najnoviji je stigao u Splitu.

Trideset koševa razlike na strani domaćina dovoljno govori o dominaciji, Split je skupio čak 46 skokova od čega 15 napadačkih. S druge strane riječke košarkašice su od 15 pokušaja pogodile samo jednu tricu.

Kvarner je na otvaranju poveo 6:2, a Split okrenuo na 15:7. Riječke košarkašice uspjele su se vratiti, Božić i Kovačević donijele su vodstvo 20:17, a domaće uzvratile tricom Roje (20:20).

Kvarener je zadržo priključak do kraja poluvremena (29:32), a onda je netko ugasio svijetlo. Riječke košarkašice su u preostalih 20 minuta postigle samo 12 poena!