A-1 liga košarkašica: Pleter - Šibenik 61:65, Riječanke opet poražene na domaćem parketu

Subota, 26. listopada 2013. 23:07 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Pleter - Šibenik 61:65 (9:14, 20:16, 16:16, 16:19)

A-1 liga košarkašica

PLETER - ŠIBENIK 61:65

Utakmica 3. kola: Pleter - Šibenik 61:65 (9:14, 20:16, 16:16, 16:19). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 150. Suci: Denis Hadžić (Pula), Zoran Žagar (Rijeka), Lea Lazarević (Rijeka).

PLETER: Blažević, Martina Marošević 4 (2-2), Božić 11 (6-6), Prgomet, Mršić, Kovačević 10 (2-2), Hajdin, Miličević 2, Toone 14 (0-2), Tomić 16 (3-4), Milković 4, Maja Marošević.

ŠIBENIK: Petković, Mašić 2, Dujić 3, Šolić, Gambiraža 14 (6-7), Mišura, Periša 3, Semren 26 (6-8), Di Maulo, Vrsaljko 12 (2-2), Križanac, Bačić 5 (3-6).

Slobodna bacanja: Pleter (13-16), Šibenik (17-23). Trice: Pleter (2-9), Šibenik (4-16). Skokovi: Pleter 15 (5), Šibenik 19 (6).

Košarkašice Pletera opet su poražene na domaćem parketu. Ovoga puta uzdignutih ruku dvoranu Dinko Lukarić napustila je ekipa Šibenika.

Poraz tim više boli kada se uzme u obzir da su riječke košarkašice stalno puhale za vratom gostujućem sastavu, ali na kraju nisu uspjele preokrenuti rezultat u završnici.

Tri minute prije kraja Martina Marošević smanjila je zaostatak na 59:62, a ista igračica je u pretposljednjoj minuti s dva slobodna bacanja vratila utakmica u egal (61:62).

Činilo se da je Pleter nadomak preokreta, ali nije bilo koncentracije. Martina Gambiraža je s tri slobodna bacanja u posljednjoj minuti zapečatila sudbinu Pletera u ovoj utakmici.