Subota, 12. siječnja 2013. 21:43 Napisao/la  Luka Variola

Utakmica 12. kola: Pleter - Novi Zagreb 47:92 (10:24, 19:23, 6:21, 12:24)

A-1 LIGA KOŠARKAŠICA - 12. kolo

PLETER - NOVI ZAGREB 47:92

Dvorana Dinko Lukarić. Pleter - Novi Zagreb 47:92 (10:24, 19:23, 6:21, 12:24)

Gledatelja: 80. Suci: Hadžić (Pula), Lenac i Baki (obojica Rijeka)

PLETER: Božić 1 (1-2), Gambiraža 4 (0-2), Tomić 2, Mršić, Mrčela 15 (3-5), Gašparović 2, Mašić 8 (4-4), Serdar 6 (3-4), Vrsaljko 4, Barać, Sikirić 5 (0-2)

NOVI ZAGREB: Mandir 11 (4-6), Čačić 10 (4-5), Mitchell 14 (2-2), Vrdoljak 14, Bedalov 10, Marin 5 (2-2), Dojkić 2, Pačkovski 2, Jurić 2, Sammone 11 (1-2), Brkljačić 8 (2-3), Butina 3 (1-1)

Slobodna bacanja: Pleter (10-16), Novi Zagreb (15-19). Trice: Pleter (1-13), Novi Zagreb (1-8).

Skokovi: Pleter 28 (7), Novi Zagreb 26 (2). Osobne pogreške: Pleter 20, Novi Zagreb 18

Košarkašice Pletera uvjerljivim su porazom od Novog Zagreba otvorile drugi dio sezone. Riječanke su na Kozali očekivano poražene od Euroligaša, koji se na kraju zaustavio na + 45 koševa prednosti (47:92).

Već je sami početak utakmice pokazao kako će ekipa Gorana Šućurovića teško izbjeći šesti poraz sezone. U šestoj minuti prednost Zagrepčanki je nakon polaganja Matee Vrdoljak već bila dvoznamenkasta (4:15). Prvu dionicu euroligašice su okončale s + 14 (10:24). Tu su prednost održavale sve do 14. minute kada je iskusna Martina Gambiraža prošla kroz zagrebačku obranu i ekipu Gorana Šućurovića vratila na samo - 8 (21:29).

Sredinom treće dionice Zagrepčanke su prvi puta pobjegle na + 20 (31:51). Dvije minute prije ulaska u posljednju četvrtinu Ivankovićeva je momčad pobjegla na + 30 (35:65) i tu je utakmica definitivno otišla u revijalne vode. Na parket su poslane i igračice s manjom miinutažom, a gošče su do kraja ostvarile pobjedu od + 45 (47:92).

- Prvo poluvrijeme smo se još držali. U jednom trenutku smo čak stigli na samo 10 poena zaostatka. U drugome poluvremenu do izražaja je došla njihova bolja fizička pripremljenost i na kraju krajeva kvaliteta budući da je riječ o jednoj od najboljih hrvatskih ekipa, objasnio je nakon utakmice trener Riječanki Goran Šućurović.