A-1 LIGA KOŠARKAšA

Kvarner 2010 pobjedom završio prvi dio sezone

Petak, 15. ožujka 2013. 19:58 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Kvarner 2010 - Osječki sokol 81:76 (22:13, 20:18, 17:18, 22:27)

A-1 LIGA - 18. kolo

KVARNER 2010 - OSJEČKI SOKOL 81:76

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Osječki sokol 81:76 (22:13, 20:18, 17:18, 22:27)

Gledatelja: 250. Suci: Perlić (Velika Gorica), Prpić (Zagreb) i Hadžić (Pula)

KVARNER 2010: Stipčić, Veljačić (2-2), Radić 16, Surina 8, Juričić 18 (6-8), Cinac, Škifić 4 (1-2), Boban 5 (1-2), Krivec 2, Širko 9, Jelenić 8, Smolić 9 (1-2)

OSJEČKI SOKOL: Tucaković 9 (1-4), Šarac 23 (6-6), Budimir 17 (3-5), Raič, Ćosić 9 (1-2), Raić, Radoš 4, Tomeljak, Jurilj, Kozić 14 (2-3)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (11-16), Osječki sokol (13-20).  Trice: Kvarner 2010 (6-19), Osječki sokol (5-18)

Skokovi: Kvarner 2010 36 (16), Osječki sokol 27 (8).  Osobne pogreške: Kvarner 2010 21, Osječki sokol 17

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjednički su okončali osnovni dio A-1 lige, nadvisivši na Kozali Osječki Sokol (81:76), koji sezonu nastavlja u Ligi za ostanak. Tamo neće biti Riječana koji su 13. pobjedom sezone osigurali barem drugo mjesto uoči Lige prvaka. Prvi će uoči početka lige ostati u slučaju Zagrebovog poraza kod kuće od Jollyja.

Kvarneraši su novu pobjedu osigurali teže od očekivanog. Trener Anzulović  priliku je pružio igračima koji ove godine nisu imali veću minutažu (Smolić, Jelenić, Širko), a Slavonci su opasno prijetili. Gosti su pred sami kraj susreta stigli čak na - 2 (76:74), ali do iznenađenje ipak nisu stigli. Domaćina je predvodio kapetan Matteo Juričić, koji je s 18 poena ostvario jednu od boljih partija sezone.

Riječani su utakmicu otvorili s 6:0 serijom i odmah naznačili smjer susreta. U osmoj minuti na semaforu je već velikih + 9 (18:9) nakon zakucavanja mladog Damjana Jelenića. Isti je igrač zabio i posljednji koš u prvoj dionici za ugodnih 22:13 nakon prvih deset minuta.

To kao da je malo uspavalo Riječane koji su u prve tri minute druge dionice gostima dopustili seriju (4:11) za dolazak na - 2 (26:24). Do kraja prvoga poluvremena Kvarneraši su napravili seriju 16:7 i na odmor otišli s ugodnih 42:31.

Razlika je postala još ugodnija nakon 8:0 serije koju je polaganjem u 23. minuti okončao Radić (50:31). Isti je igrač dvije minute kasnije Kvarner 2010 prvi puta odveo na + 20 (55:35). No, Osječani se odbijaju definitivno predat i serijom 10:0 vraćaju neizvjesnost

Iste je itekako bilo u samoj završnici kada su gosti nakon serije 12:1 minutu prije kraja stigli na samo -2 (76:74). Srećom kapetan Juričić je bio mirne ruke s linije slobodnih bacanja i riječki brod odveo prema pobjedi.