Kvarner 2010 u Dardi doživio treći poraz sezone

Subota, 02. veljače 2013. 21:03 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: VROS Darda - Kvarner 2010 63:62 (21:12, 14:12, 13:16, 15:22)

A-1 LIGA KOŠARKAŠA - 13. kolo

VROS DARDA - KVARNER 2010 63:62

Gradska dvorana. VROS Darda - Kvarner 2010 63:62 (21:12, 14:12, 13:16, 15:22)

Gledatelja: 400. Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Damir Palavra (Zagreb)

VROS DARDA: Kujundžić, Meznarić 14 (5-6), Tešija 4 (2-2), Glavinić 10, Perajica 10, Mandić, Hrkač 6 (1-4), Hrnić 9 (2-3), Pandurić 8 (4-5), Turalija, Trepalovac 2

KVARNER 2010: Stipčić 5 (0-2), Veljačić 6, Radić 8 (4-6), Surina 12, Juričić, Cinac 5, Škifić 17 (2-4), Boban, Krivec 7 (3-6), Širko 2 (2-2), Jelenić, Smolić

Slobodna bacanja: VROS Darda (22-28), Kvarner 2010 (12-20). Trice: VROS Darda (5-20), Kvarner 2010 (8-28)

Skokovi: VROS Darda 24 (8), Kvarner 2010 18 (6). Osobne pogreške: VROS Darda 22, Kvarner 2010 23

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su u Dardi treći poraz sezone. Nakon što je domaćin vodio tijekom cijeloga dvoboja Riječani su samoj završnici tricom Škifića izjednačili (63:63), ali je Brokerima slavlje osigurao Hrkač, koji je u posljednjim trenucima utakmice realizirao jedno od dva slobodna bacanja.

Unatoč porazu momčad Vladimira Anzulovića sačuvala je prvo mjesto na ljestvici sa jednom pobjedom više od ostatka konkurencije. U redovima Riječana najbolji su bili Jure Škifić (17) i Josip Surina (12), koji su jedini bili dvoznamenkasti.

Početaka utakmice donio je izjednačen scenarij na parketu. Sve do osme minute bilo je + 1 za domaćina (12:11), koji je potom do kraja prve dionice napravio 9:1 seriju za prvo osjetnije vodstvo (21:12). Loša igra Riječana nastavljena je i tijekom druge dionice, pa su Baranjci nakon polaganja Perajice u 17. minuti pobjegli na zabrinjavajućih 30:14.

Riječani su se potom ipak pribrali i serijom 10:5 ipak malo smanjili prednost uoči odlaska na odmor (35:24). Do kraja utakmice Riječani su zaprijetili u samoj završnici, ali je domaćin na kraju ipak bio mirnije ruke i sačuvao vrijednu pobjedu.