Kvarner svladao Alkar i upisao prvu pobjedu

Utorak, 02. travnja 2013. 20:43 Napisao  Luka Variola

Utakmica 2. kola: Kvarner 2010 - Alkar 87:82 (24:19, 20:13, 20:27, 23:23)

A-1 LIGA ZA PRVAKA - 2. kolo

KVARNER 2010 - ALKAR 87:82

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Alkar 87:82 (24:19, 20:13, 20:27, 23:23)

Gledatelja: 800. Suci: Perlić (Velika Gorica), Prpić (Zagreb) i Hadžić (Pula)

KVARNER 2010: Stipčić 2 (2-2), Veljačić 3, Radić 19 (7-9), Surina 4, Juričić, Cinac 10 (4-5), Škifić 16 (10-12), Boban 12 (5-5), Krivec 19 (8-14), Širko 2 (2-2), Jelenić, Smolić

ALKAR: Jugo 6, Bilić, J. Župić 6 (1-2), Modrić 24 (13-15), Matić (0-2), Boban, Gaurina 15 (5-6), Žitko 2, Madunić 5 (1-2), Ćurković 4, Ž. Župić 16 (3-3), Kanaet 4

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (38-49), Alkar (23-30). Trice: Kvarner 2010 (5-18), Alkar (9-21)

Skokovi: Kvarner 2010 23 (7), Alkar 24 (8). Osobne pogreške: Kvarner 2010 29, Alkar 34

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su prvu pobjedu u Ligi za prvaka, pobijedivši na lijepo ispunjenoj Kozali momčad Alkara 87:82. Sinjani su pružili odličan otpor, čak i poveli dvije minute prije kraja, ali su Kvarneraši bili mirni s linije slobodnih bacanja (čak 38 pogođenih) i na kraju upisali važne bodove. U riječki su redovima najbolji bili Krivec i Radić sa po 19 poena, dok je goste predvodio Modrić (24 poena).

Riječani su nešto slabije otvorili utakmicu, dopustivši agresivnim gostima da na početku vode glavnu riječ. Sinjani su to na najbolji način iskoristili, otvorivši utakmicu s 4:0. Gosti su do sredine prve dionice uglavnom imali koš, dva prednosti, a onda su kvarneraši do osme minute napravili 9:0 seriju koju je okončao Ivica Radić i nakon krasnog okreta položio za + 7 (18:11).

Obersnel i Armada na tribinama
Iako je Alkar očekivano privukao manje ljudi nego Cibona, na tribinama kozalske dvorane opet se okupio lijepi broj zaljubljenika u košarku. Među njih 800-tinjak ponovo je bio i riječki gradonačelnik Vojko Obersnel, dok je ritam navijanju davala Armada, koja se definitivno vratila košarkaškim zbivanjima

Kako je utakmica odmicala domaćin je povećavao pritisak u obrani, pa je nakon trice mladog Kirca Veljačića u 14. minuti prvi puta stigao do dvoznamenkaste prednosti (33:23). U sljedećem napadu borbeni Stipčić je ukrao loptu na centru, gurnuvši Surinu u lagano polaganje nakon kojega je gostujući strateg Milačić bio primoran pozvati novu minutu odmora (35:23).

Domaćin je na odmor otišao s + 12 (44:32). Nastavak su bolje otvorili gosti i malo-pomalo počeli smanjivati riječku prednost. Nakon Čurkovićevog polaganja u posljednjih se deset minuta utakmice ušlo sa samo + 5 (64:59) za Riječane. Sinjani su u rezultatski egal stigli pe minuta prije kraka kada je Modrić pogodio oba slobodna bacanja za 71:71. Dvije minute prije kraja gosti su poveli s 3 razlike (77:80), ali je u posljednoj minuti prvo Krivec tricom vratio prednost (82:81), koju su Riječani s linije slobodnih bacanja sačuvali do kraja.