Prva liga košarkaša: Kvarner 2010 u Zadru posustao u posljednjim minutama

Subota, 24. listopada 2020. 22:22 Napisao/la  SC

PRVA LIGA KOŠARKAŠA, 3. KOLO

JAZINE ARBANASI – KVARNER 2010 94:82 (25:20, 23:20, 21:25, 25:17).

Dvorana 3 Sportskog centra Višnjik.

JAZINE ARBANASI: Horvat 17 (5-5), Klarica 7, Butorac 11 (1-1), Beljan 2, Friday 13 (0-1), Paponja 12 (4-4), Stanović, Matulina 9 (2-3), Vujčić 6, Buljan 3 (1-2), Korman, Šarac 14 (3-6).

KVARNER 2010: Štemberger 11 (4-4), Delpin 4 (2-4), Krstinić 13 (1-1), Jadrijev, Tončinić 20 (4-4), Smojver 15 (4-4), Jashari 9 (4-8), Volarević, Krulčić 2, Atelj 4, Penić, Furlan 4.

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u Zadru na gostovanju kod momčadi Jazine Arbanasa.

Konačni rezultat ne odaje pravu sliku utakmice, Riječani su zaslužili puno više od „minus -12“, koliko je na kraju stajalo na semaforu.

Momčad Gorana Šućurovića odigrala je svoju najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva, favorizirani domaćin pitanje pobjednika riješio je tek u posljednjim minutama.

Na otvaranju 38. minute Dino Butorac tricom je odvojio Zadrane na 85:76, a taj ubačaj kao da je iz Riječana iscijedio i posljednje atome snage.

Noge su ionako već bile teške, a vremena za preokret sve manje.

Odličnu utakmicu odigrao je Filip Tončinić, sa svojih 20 poena i 11 skokova dokazao je koliko vrijedi ovoj mladoj momčadi Kvarnera 2010.

Mladi Vito Smojver dodao je 15 poena, pogodio je neke važne šuteve kada su Riječani lovili zaostatak za domaćinima, odličan je bio i Andro Krstinić sa 13 poena i 13 skokova.

Siniša Štemberger dodao je 11 poena za Kvarner koji je, takav je na kraju ostao dojam, protiv favoriziranih Jazina mogao do iznenađenja.

Uz malo više koncentracije u pojedinim dijelovima utakmice i malo manje brzopletosti.

Rezultati 3. kola: Samobor - Bosco 62:83, Cedevita Junior - Zapruđe 95:64.