Subota, 04. svibnja 2013. 21:53 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Cedevita - Kvarner 2010 87:48 (21:16, 20:12, 32:9, 14:11)

A-1 LIGA ZA PRVAKA - 11. kolo

CEDEVITA - KVARNER 2010 87:48

Dvorana Brezovica. Cedevita - Kvarner 2010 87:48 (21:16, 20:12, 32:9, 14:11). Gledatelja: 3.000

CEDEVITA: Masšić 5, Rogić 11, Buva 18, Tomas 10, Andrić 4, Maurice, Bilan 6, Baždaric 11, Suton 2, Ilievski, Babić 9

KVARNER 2010: Kučan 3, Juričić 12, Jelenić 4, Veljačić 6, Širko 6, Cinac 13, Boban, Radić, Surina, Stipčić 4

U prekrasnoj atmosferi ispunjene dvorane Brezovica u Sisku Cedevita je kao domaćin u sklopu 11. kola A-1 Lige za prvaka uvjerljivo pobijedila Kvarner 2010 87:48.  Unatoč inzistiranju na zonskoj obrani od strane gostiju, Zagrepčani nisu imali većih problema. Riječane, koji su bili deficitarni u visini pod košem bez Škifića i Radića (nije ulazio u igru), uspješno su limitirali u obrani, što je pak rezultiralo velikim brojem kontri za Cedevitu.

Zagrepčani su u prvom poluvremenu imali dvije velike serije. S 12-0 u prvoj su četvrtini otišli na 17:8. Kvarner 2010 tu se vratio i približio na 17:16, no nakon što je Predrag Šuput zabio šest poena u 11-0 seriji za 36:23 na tri minute do velikog odmora, gosti više nisu došli na jednoznamenkasti zaostatak.

Prvih 20 minuta zaključeno je naposljetku s 41:28, a drugo poluvrijeme Cedevitaši su otvorili zabivši četiri trice u seriji 14-0. U tom trenutku bilo je 55:28 pa je Jakša Vulić umjesto Šuputa u igru odlučio uvesti Ivana Buvu. Ovaj je vrlo dobro reagirao i završio utakmicu kao prvi strijelac, sa 18 poena i 8 skokova za 16:45 minuta. Veliku minutažu zbog neigranja Vlade Ilievskog imao je i Roko Rogić, a on je za 31 minutu upisao 11 poena uz šut za tricu 3/3.