Subota, 02. ožujka 2013. 22:27 Napisao  Luka Variola

Utakmica 16. kola:  Kvarner 2010 - Križevci 104:83 (27:18, 25:26, 23:18, 29:21)

A-1 LIGA KOŠARKAŠA - 16. kolo

KVARNER 2010 - KRIŽEVCI 104:83

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Križevci 104:83 (27:18, 25:26, 23:18, 29:21)

Gledatelja: 500. Suci: Kardum (Zagreb), Štrok (Varaždin) i Hadžić (Pula)

KVARNER 2010: Stipčić 8 (2-2), Veljačić 5 (1-2), Radić 20, Surina, Juričić 5, Cinac 13 (0-4), Škifić 15 (1-1), Boban 18 (2-3), Krivec8 (6-7), Širko 8, Jelenić, Smolić 4

KRIŽEVCI: Matoić, Palijan, Krstanović 18 (6-7), Prstec 2 (2-2), Čusek, Fodor 3 (1-3), Svoboda 17 (3-3), Cvjetković 3, Zrnić 19 (2-2), Sertić 2, Rembert 19 (6-6), Kampusta

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (12-19), Križevci (20-25). Trice: Kvarner 2010 (4-12), Križevci (11-21)

Skokovi: Kvarner 2010 26 (14), Križevci 19 (20). Osobne pogreške: Kvarner 2010 27, Križevci 18

Košarkaši Kvarnera 2010 zadržali su vodeću poziciju A-1 lige nakon uvjerljive pobjede nad Križevcima u okviru 16. kola. Riječani su na Kozali bez većih problema upisali 12. slavlje sezone, iako su primili nešto više poena nego inače (83). No, zato su postigli 104 poena, nastavivši ovosezonski pobjednički niz. U redovima Riječana najbolji su bili Radić s 20 i mladi Boban s 18 poena.

Domaći strateg Vladimir Anzulović utakmicu je otvorio s petorkom Radić, Surina, Škifić, Širko i Radić.Nakon koša Amerikanca Remberta gosti su sredinom prvoga dijela prvi puta pobjegli na + 4 (6:10). U šestoj minuti Širko se prošetao gostujućom obranom i prednost ponovo vratio na riječku stranu (13:12). Krajem prve dionice kvarneraši su napravili 8:0 seriju i pobjegli na 25:17. Čvrsta i agresivna obrana nastavljena je i početkom druge četvrtine, pa su Riječani nakon Radićevog polaganja u 12. minuti pobjegli na + 13 (34:21). Gosti su se ipak vratili do odlaska na odmor zadržali priključak (52:44).

Riječani su odlično otvorili nastavak i u prve tri minute drugoga dijela napravili seriju 13:4 za bijeg na velikih 65:48. Prevaga je opet bila odlična obrana koja je goste natjerala na nekoliko nerezonskih šuteva i niz pogrešaka. Kvarneraši su tijekom treće dionice u nekoliko navrata imali priliku za bijeg na +20, ali to nisu napravili pa su Križevčani nakon trice Remberta u zadnjih 10 minuta ušli s dohvatljivih - 13 (75:62).

Željenu prednost domaćin je napokon dohvatio osam minuta prije kraja kada je mladi Boban mirno pospremio tricu i okončao 7:0 seriju za + 20 (82:62). Tu je pitanje pobjednika bilo riješeno, ostalo je samo pitanje da li će domaćin preći granicu od 100 poena.

Fotogalerija: Sandro Donda