A-1 LIGA ZA PRVAKA

Kvarner 2010 na Kozali poražen od Cedevite

Utorak, 09. travnja 2013. 19:57 Napisao  Luka Variola

Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - Cedevita 75:91.  Najskuplja hrvatska momčad ozbiljno shvatila utakmicu

LIGA ZA PRVAKA - 4. kolo

KVARNER 2010 - CEDEVITA 75:91

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Cedevita 75:91 (14:26, 25:23, 18:22, 18:20)

Gledatelja: 1.200. Suci: Vovk (Slavonski Brod), Perlić (Velika Gorica) i Kardum (Zagreb)

KVARNER 2010: Stipčić 7 (2-2), Veljačić 2, Radić 20 (7-9), Surina 2 (2-3), Juričić 6 (2-2), Cinac 11 (2-2), Škifić 18 (4-4), Boban, Krivec 2, Širko 7, Jelenić, Smolić

CEDEVITA: Rogić, Wright 19, Šuput 17, Babić 10, Kitchen 4, Andrić 12 (6-7), Buva, Suton 4, Bilan 11 (1-1), Ilievski 6 (3-5), Baždarić 8 (2-2)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (18-22), Cedevita (12-15). Trice: Kvarner 2010 (5-12), Cedevita (9-20)

Skokovi: Kvarner 2010 22 (7), Cedevita 18 (4). Osobne pogreške: Kvarner 2010 18, Cedevita 22

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su na dupkom ispunjenoj Kozali od Cedevite, upisvši treći poraz u Ligi za prvaka. Najskuplja hrvatska momčad puno je ozbiljnije shvatila put u Rijeku (za razliku od Cibone) i na kraju bez većih problema upisala nove bodove. Riječka je mladost pružila dobar otpor, ali je razlika u kvaliteti jednostavno bila prevelika. Momčad iz Podsuseda vodila je od samoga početka susreta i predvođena Amerikancem Wrightom (19 poena) i Šuputom (17 poena) stigla do trećeg slavlja. Kvarner 2010 su po običaju predvodili Radić (20 poena) i Škifić (18).

Riječani su s puno većim respektom ušli u dvoboj s Cedevitom nego što je to bio slučaj s Cibonom. U sedmoj minuti Wright je nakon trice prvi puta goste odveo do malo opipljivije prednosti (9:18). U prvoj je četvrtini Riječanima najveći problem predstavljao visoki Bilan, koji je jednostavno bio nezadrživ u reketu. Nakon drugog njegovog zakucavanja Cedevita je u 8. minuti prvi puta pobjegla na dvoznamenkastu prednost (9:20).

Kvarneraše nije služio šut u uvodnim minutama, ruke su se skratile... Živosti je definitivno donio ulazak borbenog Cinca koji je krajem prve četvrtine nakon krasnog zakucavanja podigao tribine na noge i Vulića natjerao na prvu minutu odmora (14:24). Krilni centar Kvarnera 2010 nije stao na tome, pa je nakon drugog, još atraktivnijeg zakucavanja domaćina doveo na samo - 6 (25:31). U sljedećem napadu Stipčić je pospremio tricu i semafor je pokazao ugodnih - 5 (28:33).

Ipak, gosti su brzo odgovorili i nakon nekoliko napada prednost opet bez većih problema vratili na dvoznamenkaste brojke. Da momčad iz Podsuseda na odmor ipak ode s dohvatljivom prednošću pobrinuo se mladi Širko koji je u posljednjim trenucima prvoga dijela pogodio tricu preko ruke (39:49). Nastavak su bolje otvorili Riječani i u 22. minuti nakon polaganja Kriveca stigli na samo - 6 (43:49). No, svaki puta kada bi domaćin zaprijetio, Zagrepčani bi odgovorili i pobjegli na dvoznamenkastu prednost. Domaćin je opet zaprijetio novom tricom Škifića u 29. minuti (57:64).

No, Kvarneraše je uoči odlaska u posljednju dionicu "ohladio" domaći dečko Baždarić koji je s istekom vremena pogodio dalekometnu tricu i prvi puta goste odveo na + 14 (57:71). Riječani su se još jednom pet i pol minuta prije kraja vratili na 10 poena zaostatka, ali do kraja susreta nisu uspjeli više ozbiljnije zaprijetiti najskupljem hrvatskom sastavu.

Fotogalerija: Sandro Donda