Srijeda, 15. svibnja 2013. 19:45 Napisao  Luka Variola

Utakmica 14. kola:   Kvarner 2010 - Split 79:64 (20:17, 23:22, 16:16, 20:9)

LIGA ZA PRVAKA - 14. kolo

KVARNER 2010 - SPLIT 79:64

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Split 79:64 (20:17, 23:22, 16:16, 20:9)

Gledatelja 700. Suci: Hordov (Zadar), Tomić (Zagreb) i Kardum (Šibenik)

KVARNER 2010: Stipčić 5, Veljačić 11 (2-4), Kučan, Radić 19 (1-3), Juričić 5, Cinac 17 (6-8), Škifić 10 (2-3), Boban 3, Širko 6 (0-1), Jelenić 3

SPLIT: Reinholt 5, Katić 6, Kraljević, Markulin 4 (2-2), Sobin 23 (3-4), Krajina 2, Marinelli 12 (2-2), Siriščević 5, Bender 7 (1-2), Jukić

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (11-19), Split (8-10). Trice: Kvarner 2010 (8-18), Split (4-20)

Skokovi: Kvarner 2010 31 (8), Split 31 (8). Osobne pogreške: Kvarner 2010 19, Split 21

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjednički su okončali sezonu, svladavši na Kozali Split 79:64. Riječani su slavljem nad žutima Ligu za prvaka završili sa polovičnim učinkom (7-7), premašivši sva očekivanja uoči drugog dijela sezone. Kvarneraši su sedmom pobjedom potvrdili odlično peto mjesto u nadmetanjima za prvaka u kojima se riječka košarka našla nakon šest godina. Iako nije ušao u doigravanje ovogodišnji je Kvarner 2010 nakon dugo vremena vratio kvalitetnu košarku u Rijeku za što je na oproštaju od sezone nagrađen velikim pljeskom riječke publike.

Riječani su dvoboj prelomili pet minuta prije kraja kada su pobjegli na desetak poena prednosti nakon čega se više nisu osvrtali unatrag. Domaće redove predvodili su Ivica Radić s 19 poena, te Dino Cinac sa 17 postignutih poena, dok je god gostiju najbolji bio Sobin s 23 poena.

Danko Rarić na Kozali
Dvoboju je svjedočio i predsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza Danko Radić, koji je utakmicu odgledao u društvu čelnog čovjeka Kvarnera 2010 Duška Miočića.

Riječani su do prve opipljivije prednosti došli sredinom prve četvrtine kada je Cinac pogodio dva slobodna bacanja za + 5 (11:6). Gosti su tada postavili zonu, a riječka se prednost otopila. Da Kvarner 2010 prvu dionicu ipak zaključi s odmorom pobrinuo se Veljačić koji je tri sekunde prije isteka vremena mirno pospremio tricu za 20:17.

Domaćin je drugu četvrtinu otvorio serijom 7:4 i nakon Škifićevog poena ubrzo pobjegao na 27:21. Kvarneraši su u većem dijelu druge četvrtine imali prednost od sedam, osam poena, ali je domaći dečko Marinelli tricom žute u posljednjim trenucima prvoga dijela doveo na - 4 (43:39).

U nastavku uglavnom ista priča, Riječani vide s pet,šest razlike. Sve do 37. minute kada su Splićani napravili 5:0 seriju i Anzulovića natjerali na novu minutu odmora (51:51). Ista je urodila plodom pa domaćin odgovara 5:0 serijom.

Šest minuta prije kraja Cinac je pogodio tricu iz kuta i domaćina prvi put doveo na dvoznamenkastu prednost (67:57). Riječka prednost do kraja je samo rasla, pa je Anzulović u igru mogao ubaciti i igrače s inače manjom minutažom. Tako je najveći pljesak tribina do kraja susreta zaradila trica mladog Jelenića.