Kvarner 2010 pobijedio Šibenčane

Nedjelja, 07. listopada 2012. 19:33 Napisao  Luka Variola

Utakmica 1. kola: Kvarner 2010 - Jolly JBS 77:51 (25:6, 17:17, 21:14, 14:14)

KVARNER 2010 - JOLLY JBS 77:51

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 1. kola: Kvarner 2010 - Jolly JBS 77:51 (25:6, 17:17, 21:14, 14:14)

Gledatelja: 350. Suci: Anzulović, Kruljac i Palavra (svi Zagreb)

KVARNER 2010: Stipčić 10, Veljačić 2, Kučan, Radić 24 (4-4), Surina 9, Juričić 2 (2-2), Cinac 2, Škifić 11 (4-5), Boban 13, Krivec, Širko 4, Jelenić

JOLLY JBS: Petković, Oršulić 4 (0-2), Čakarun 3 (1-2), Katura, Vlaić 3, Vrlika 2, Ross 7 (1-1), Bubalo 12 (4-9), Gabrić, Gulam 4, Baljkaš, Butorac 16

Redizejnirana momčad Kvarnera 2010 pobjednički je otvorila novu A-1 sezonu, pobijedivši na Kozali šibenski Jolly JBS s čak 26 koševa razlike (77:51). Kvarneraši su na predstavljanju pred riječkom publikom pružili impresivnu košarkašku predstavu, za koju su na kraju zasluženo nagrađeni velikim pljeskom 300-tinjak navijača. Novi trener Vladimir Anzulović dobro je tijekom ljeta "nagazio" svoje pulene što je u susretu s prošlogodišnjim sudionikom Lige za prvaka dalo rezultata. Riječani su impresivnim ritmom jednostavno "slomili" goste, pokazavši pritom zavidan napadački arsenal. U redovima Riječana najbolji je bio Ivica Radić s 24 postignuta koša.

Agresivna obrana domaćina gostima je u prvih pet minuta dopustila samo 4 koša, pa je nakon krasnog dodavanja Kriveca iza leđa Radić sredinom prve četvrtine položio za + 7 (11:4). Odlična igra Anzulovićeve momčadi nastavila se i u sljedećim minutama, pa je nakon 14 koša u uvodnim minutama nezadrživog Ivice Radića semafor u 9. minuti pokazao + 17 (23:6) za Riječane. Riječani su u prvih 10 minuta odigrali obranu iz košarkaških udžbenika!

Početkom druge četvrtine Širko je položio za prvi riječki odlazak + 20 (29:9), natjeravši gostujućeg trenera Hrvoja Vlašića na novu minutu odmora. Šibenski se strateg dobro namučio kako bi našao odgovor na riječku agresivnost po cijelom parketu, ali do odlaska na odmor odgovore nije našao. Jedino što su gosti uspjeli bilo je drugu četvrtinu odigrati u egalu (17:17), pa se na predah otišlo s prednošću Riječana iz prve dionice (+ 19).

Riječani su i tijekom treće četvrtine bez većih problema održavali prednost od 20 ili više koševa. Gosti su se preko Butorca (jedini raspoloženi Šibenčanin) u 23. minuti opet došli na - 19, ali je uslijedila 8:0 serija domaćina koja je ponovo ohladila goste. U posljednjim trenucima treće četvrtine Širko je iz kuta pospremio tricu za velikih + 26 (63:37).

Nakon fenomenalnog ritma u prve tri dionice jedino pitanje bilo je mogu li Riječani do kraja izdržati bez većeg pada u igri. Na, sreću riječkih navijača uspjeli su i zasluženo upisali veliku pobjedu, koja će puno značiti za samopouzdanje najmlađe momčadi u A-1 društvu.