A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 ostao stopostotan kod kuće, na Kozali pala i Darda

Petak, 26. listopada 2012. 19:36 Napisao  Luka Variola

Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - VROS Darda 82:66 (17:16, 25:10, 21:19, 19:21). Riječani su ovoga puta protivnika slomili u drugoj četvrtini za treće domaće slavlje

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

KVARNER 2010 - VROS DARDA 82:66

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - VROS Darda 82:66 (17:16, 25:10, 21:19, 19:21)

Gledatelja: 250. Suci: Anzulović i Galiot (Zagreb) i Goleš (Šibenik)

KVARNER 2010: Jelenić 2, Kučan, Cinac 11 (1-1), Veljačić, Širko 3 (1-2), Boban 23 (2-2), Surina 3, Krivec 12 (0-1), Škifić 10 (2-3), Stipčić 2, Radić 15 (3-4)

VROS DARDA: Bičvić 9 (2-3), Tešija 2, Pandurić 11 (6-8), Hrkač, Mežnarić 7, Kujundžić, Glavinić 6 (1-2), Šarić 2, Kujundžić, Hrnić 11 (0-2), Perajica 18 (2-3), Drca, Turalija.

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (9-13), VROS Darda (11-20).

Trice: Kvarner 2010 (8-22), VROS Darda (5-13).

Skok: Kvarner 2010 26 (11), VROS Darda 25 (8).

Osobne pogreške: Kvarner 2010 26, VROS Darda 19

Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su niz pobjeda na domaćem terenu, pobijedivši u okviru 4. kola A-1 lige na Kozali Vrijednosnice OS Dardu 82:66. Riječani su prva dva domaća slavlja (Šibenik, Dubrovnik) osigurali u prvoj četvrtini, da bi ovoga puta protivnika "slomili" u drugoj koju su dobili s 25:10 i tako stekli prednost koju do kraja nisu ispustili iz ruku. U trećoj riječkoj pobjedi sezone najbolji je bio mladi reprezentativac Antonio Boban, koji je s 23 koša bio najbolji strijelac susreta.

Izjednačen početak a onda je u 7. minuti Krivec pogodio dvije trice (drugu iz svlačionice) za prvu + 4 prednost (13:9). No, to nije previše impresioniralo Baranjce koji su brzo odgovorili i u sljedeća dva napada ponovo ulovili rezultatski egal.

Novi bijeg domaćin je pokušao odmah na početku druge dionice. Prvo je Krivec krasnim prodorom probio obranu gostiju, a potom mladi Boban u kontri zakucao za + 5 (21:16). U 15. isti je igrač pogodio dalekometnu tricu za prvi riječki odlazak na dvoznamenkastu prednost (30:18). Gosti su opet smanjili, ali samo na kratko. Da domaćin na odmor ode sa velikih + 16 (42:26) pobrinuo se raspoloženi Krivec, koji je u posljednjim trenucima prvoga dijela visokom parabolom pronašao put do koša.

Anzulović: Moramo bolje kontrolirati skok
Trener Riječana Vladimir Anzulović i u trećoj je pobjedi našao neke stvari s kojima nije bio zadovoljan.
- Odigrali smo jednu dobru utakmicu protiv dobrog protivnika. Zadovoljan sam s nekim segmentima, dok s nekima nisam zadovoljan. Nisam zadovoljan kontrolom skoka. No, pristup je bio dobar, ono što smo radili tijekom tjedna prenijeli smo na parket, objasnio je nakon utakmice Anzulović.

Riječani su u istom ritmu nastavili i nakon povratka s odmora. U prve tri minute nastavka napravili su 8:2 seriju, koju je košem uz prekršaj okončao Radić i prvi puta pobjegli na više od 20 koševa razlike (50:28). Iskusni gostujući sastav odbijao se potpuno predati do same završnice. Baranjce je definitivno ohladio najbolji akter susreta Boban, koji je četiri minute prije kraja iz kuta pogodio svoju petu tricu iz šest pokušaja za nedostižnih 73:54. Gosti su u jednom trenutku stigli na - 12 (75:63), ali više od toga nisu učinili.

Fotogalerija: Sandro Donda