Kvarner 2010 u dramatičnoj završnici na Kozali doživio drugi poraz u Ligi za ostanak

Srijeda, 11. travnja 2012. 20:24 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Dubrovnik 89:90.  Domaćin je imao posljednji napad, ali je Legovićev pokušaj za tricu u posljednjim trenucima ostao na drugom obruču

Kvarner 2010 - Dubrovnik 89:90

Dvorana "Dinko Lukarić". Utakmica 5. kola A-1 lige za ostanak. Kvarner 2010 - Dubrovnik  89:90 (32:28, 13:19, 18:18, 26:25). Suci: Radojković (Split), Hadžić (Pula) i Stojić (Šibenik). Gledatelja: 150.

KVARNER 2010: Češković, Blajić 21, Kučan 5, Šimović 23, Surina 5, Juričić 13, Cinac 16, Pehar 4, Boban 2, Legović, Širko, Lipovščak.

DUBROVNIK: Petković 19, Bogdanović, Karać 7, Došen, Oštrić 2, Hajdić 6, Diminić 1, Bizaca 23, Begić 9, Perić 23.

Košarkaši Kvarnera 2010 propustili su praktički osigurati prvoligaški ostanak nakon što su u 5. kolu Lige za ostanak doživjeli domaći poraz od Dubrovčana. Gosti su se bolje snašli u dramatičnoj završnici, stigavši do bodova koji ih i dalje drže u igri za ostanak u ligi. Domaćin je imao posljednji napad, ali je Legovićev pokušaj za tricu u posljednjim trenucima ostao na drugom obruču. Kod Kvarnera 2010, koji je praktički cijeli dvoboj igrao bez prvoga strijelca Češkovića, najbolji je bio Šimović s 23 koša.

Prva četvrtina praktički bez obrana. Trice su sijevale sa svih strana, rezultat svega je čak 60 koševa. Bolje su se ipak snašli domaćini koji su prvu dionicu apsolvirali s + 4 (32:28) u svoju korist. Gosti su u drugoj dionici postavili zonu i zaustavili "curenje" obrane. "Kvarneraši" su u drugoj četvrtin zabili samo 13 koševa, dopustivši Dubrovčanima da predvođeni nezadrživim Petkovićem na odmor odu s prednošću (45:47). Isti je razmak ostao i nakon treće dionice.

Posljednjih deset minuta bolje otvaraju gosti i nakon dvije uzastopne trice bježe na + 8 (63:71). Riječani se vraćaju, ali Dubrovčani košem Begića pet minuta prije kraja ponovo vraćaju + 8 (69:77). Domaćin odgovara 7:0 serijom koju tricom zaključuje Juričić (76:77), ali slijedi 5:0 serija gostiju.
Nakon što je Šimović pogodio oba bacanja u posljednjih minutu i 20 sekundi ušlo se u egalu (84:84). Gosti su ponovo uzeli vodstvo (86:88) i onda 40 sekundi prije Blajić posprema tricu za delirij u dvorani (89:88). U sljedećem napadu Petkovića je u solo prodoru blokadom zaustavio Šimović. Gostima je ostala samo jedna sekunda za ostatak napada i uspjeli su postići koš (Bizaca iz "odbojke"). Domaćin je imao 17 sekundi za posljednji napad, ali nije uspio pokvariti slavlje Dubrovčana.