Utorak, 16. travnja 2013. 20:24 Napisao  Luka Variola

Utakmica 6. kola:  Kvarner 2010 - Zagreb 80:66 (25:17, 19:19, 18:13, 18:17)

LIGA ZA PRVAKA - 6. kolo

KVARNER 2010 - ZAGREB 80:66

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Zagreb 80:66 (25:17, 19:19, 18:13, 18:17)

Gledatelja: 800. Suci: omislav Hordov (Zadar), Jelena Tomić (Zagreb), Denis Hadžić (Pula)

KVARNER 2010: Stipčić 9 (3-4), Kučan, Surina, Juričić, Cinac 17 (7-8), Škifić 23 (8-10), Boban 11, Krivec 16 (3-4), Širko 2, Jelenić 2, Smolić

ZAGREB: Car 9 (2-2), Segarić 2, Halilović 9 (1-2), Mileković 3 (1-1), Babić, Garma, Poščić 4 (1-2), Krapić 13, Novačić 16 (1-1), Bašljan 8, Žganec 2, Gašpar

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (21-26), Zagreb (5-8). Trice: Kvarner 2010 (7-16), Zagreb (5-21)

Skokovi: Kvarner 2010 17 (1), Zagreb 29 (8). Osobni pogreške: Kvarner 2010 19, Zagreb 23

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su drugu pobjedu u A-1 ligi za prvaka, pobijedivši na Kozali Zagreb 80:66. Iako su igrali bez prvoga centra Radića Riječani su uvjerljivom igrom stigi do druge ovosezonske pobjede nad mravima. Gosti su posljednje izjednačenje imali sredinom prve dionice (11:11), sve drugo bilo je u znaku raspoloženih Riječana koje je predvodio Jure Škifić s 23 poena.

Riječani su susret otvorili pomalo uspavano, zabivši u prve tri i pol minute samo tri koša. Gosti su to iskoristili i uvodne minute apsolvirali s 6:3 u svoju korist. Zagreb je na početku postavio zonu na koju su se Kvarneraši priviknuli nakon pola prve četvrtine i serijom 8:0 (od čega dvije trice) ubrzo pobjegli na 11:6. Jusupova momčad se odmah vratila, ali je Armadu i ostatak publike ponovo digla riječka kontra koju je u devetoj minuti okončao Stipčić za 24:15.

Domaćin se ponovo odvojio u 12. minuti kada je Škifić postigao pet uzastopnih poena (koš uz prekršaj, tehnička) i postavio 34:26. Riječani su se na početku mučili sa šutom i skokom pa je nakon 10:2 serije mrava Anzulović u 17. minuti bio primoran pozvati novu minutu odmora (38:36). Ista je urodila plodom, pa su Riječani odgovorili 6:0 serijom.

U drugom poluvremenu Kvarner je rutinski završio posao. U 27. minuti je imao najvišu prednost na utakmici, vodio je 62:46. Najbliže što je Zagreb stigao u posljednjih 12 minuta bilo je na osam poena zaostatka, a na kraju je završilo uvjerljivim slavljem Riječana 80:66.

Osim Škifića u redovima Riječana raspoložen je bio Dino Cinac s 17 poena i pet skokova. Kod Zagreba Ivan Novačić je ubilježio 16 poena i sedam skokova dok je Ante Krapić dodao 13 poena.

Fotogalerija: Sandro Donda