Utorak, 30. travnja 2013. 20:28 Napisao  Luka Variola

Utakmica 10. kola:  Kvarner 2010 - Jolly JBS 60:56 (17:16, 16:13, 6:16, 21:11)

LIGA ZA PRVAKA - 10. kolo

KVARNER 2010 - JOLLY JBS 60:56

Dvorana Dinko Lukarić. Kvarner 2010 - Jolly JBS 60:56 (17:16, 16:13, 6:16, 21:11)

Gledatelja: 700. Suci: Muhvić, Tomić i Palavra (svi Zagreb)

KVARNER 2010: Stipčić 8 (1-2), Veljačić, Radić 7 (3-5), Surina 3, Juričić 17, Cinac 14 (3-3), Škifić, Boban, Krivec 3 (1-2), Širko 8 (0-2), Jelenić

JOLLY JBS: Petković 1 (1-2), Roso, Katura 8 (2-2), Vrlika, Ross 17 (1-2), Mrva 9 (1-3), Naletilić 5 (1-3), Bubalo 11, Vrsaljko, Gabrić 3, Gulam, Butorac 2

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (8-14), Jolly JBS (6-11). Trice: Kvarner 2010 (8-21), Jolly JBS (2-20)

Skokovi: Kvarner 2010 32 (11), Jolly JBS 28 (7). Osobne pogreške: Kvarner 2010 15, Jolly JBS 18

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su na Kozali Jolly JBS 60:56 i tako ostali u igri za doigravanje. Iako nisu slavili sa potrebnih 17 razlike, Riječani su se pobjedom izjednačili na četvrtom mjestu A-1 lige za prvaka. Kvarner 2010 četiri kola prije kraja ima pet pobjeda i isto toliko poraza, baš poput Šibenčana koji su se na Kozali predali u posljednjoj minuti.

Minutu i 40 sekundi prije kraja Amerikanac Ross ukrao je loptu i izjednačio na 54:54. U sljedećem napadu Širko je pogodio tricu i tu praktički riješio dvoboj. Nakon dva šibenska bacanja (Bubalo, Petković) Cinac je polaganjem pola minute prije kraja otklonio sve dileme (59:56). U redovima Riječana osim Cinca (14 poena) odličan je bio i kapetan Juričić sa 17 poena od čega tri trice.

Početak susreta pripao je gostima. Sredinom prve dionice Mate Mrva s četiri je uzastopna koša razbio zonu Riječana za 7:12 Šibenčana i prvu minutu odmora Vladimira Anzulovića. Dvije minute kasnije Amerikanac Ross u kontri je zakucao za neugodnih - 9 (7:16). Riječani su se tada sabrali, a atmosferu je podignulo zakucavanje Cinca u 8. minuti (11:16). Dvije minute kasnije isti se igrač tricom pobrinuo da domaćin prvu dionicu ipak apsolvira s prednošću (17:16).

Cinac je i početkom druge četvrtine nastavio maltretirati šibensku obranu pa je nakon njegovih bacanja semafor u 12. minuti pokazao + 8 za domaćina (24:16). Ubrzo je nakon koša istog igrača bilo + 12 (30:18). Cincu se prvome dijelu pridružio i Juričić, koji je dalekometnim šutevima održavao prednost od desetak poena Riječana. Do odlaska na odmor Šibenčani su serijom 11:3 zaostatak smanjili na samo četiri poena (33:29).

Nastavak su bolje otvorili Šibenčani i nakon trice Gabrića u 31. minuti pobjegli na velikih + 9 (39:48). Kvarneraši su odgovorili i utakmicu odveli u dramatičnu završnicu u kojoj su bili mirnije i spretnije ruke.

Fotogalerija: Sandro Donda