KUP HRVATSKE U KOŠARCI

Košarkaši Kvarnera slavili u Splitu

Utorak, 17. prosinca 2013. 20:19 Napisao/la  SC

Osmina finala Kupa: Split - Kvarner 2010 84:86 (17:24, 20:20, 23:22, 24:20). Kvarner će u četvrtfinalu igrati protiv Cibone

Kup Krešmira Ćosića - osmina finala

Split - Kvarner 2010 84:86 (17:24, 20:20, 23:22, 24:20)

Dvorana na Gripama. Gledatelja 200.

Suci: Muhvić (Karlovac), Peić (Slavonski Brod) i Mirilović (Karlovac)

SPLIT: Subotić 33, Mimica 8, Markulin 3, G. Filipović, Najev 13, Matić 2, Dominović, J. Jukić, I. Jukić 7, Siriščević 18

KVARNER 2010: Stipčić 7, Veljačić 3, Čakarun 7, Radić 12, Salamun, Proleta 9, Boban, Škifić 18, Šamanić 4, Krivec 12, Širko 12, Miličević 2

Košarkaši Kvarnera 2010 plasirali su se u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića dramatičnom pobjedom na Gripama nad Splitom! 84:86 U zadnjem napadu tricu za pobjedu domaćina promašio je s pola terena Ivan Jukić. Tvrdili su domaći košarkaši da je Jukić bio pod prekršajem, no sirena je odsvirala kraj.

Bio je to kraj neizvjesne utakmice koju je s tri trice u dvije minute režirao Subotić. Kapetan 'žutih' zabio je za 80:81, minutu i deset sekundi do kraja susreta. Milićčević s dva i Krivec s jednim pogođenim slobodnim bacanjem odveli su goste ponovno na plus četiri, ali su prvo Jukić 'dvicom, pa Najev s dva pogođena slobodna bacanja nakon promašaja Škifića s linije slobodnih bacanja izjednačili na 84:84. Tada je uslijedila drama sa sretnim završetkom za Kvarner.

Od početka susreta gosti su bili u prednosti. Obrana Splićana koji od starta sezone nastupaju bez klasičnog centra nije imala rješenja za robusni dvojac u redovima gostiju Juru Škifića i bivšeg igrača Splita Ivicu Radića. Sve pokušaje da za zatvaranje dvojca s vanjskih pozicija kažnjavali su Širko, Krivec, Proleta i ostatak društva Vladimira Anzulovića. U drugoj četvrtini samo je Subotić držao Splićane u igri, zabio je u toj dionici čak 18 od ukupno 20 koševa domaćina. Pred kraj treće četvrtine imali su gosti 48:64, ali se domaći nisu predavali. Serijom 11:0 vratila se momčad trenera Ante Nazora na 62:66 na otvaranju posljednje dionice, ali do potpunog preokreta 'žuti' ipak nisu došli.

Sedmoga dana nove godine Kvarner će u Rijeci ugostiti Cibonu u četvrtfinalu. Bit će to novi praznik košarke u gradu. Četiri dana kasnije uslijedit će novi ogled Splita i Kvarnera, na istom mjestu u sklopu desetoga kola A-1 Lige.