Alpe Adria kup: Kvarner 2010 poražen u Slovačkoj, Levice prejak zalogaj za umorne Riječane

Ponedjeljak, 16. studenog 2015. 19:57 Napisao/la  SC

Susret 2. kola: Levicki Patrioti - Kvarner 2010 86:64 (20:24, 20:17, 27:9, 19:14). Riječani su na najdaljem ovosezonskom gostovanju bili bez trojca Olivari - Kučan - Vidmar, a u roster se vratio Ivan Miličević.

Alpe Adria kup - skupina A, 2. kolo

LEVICKI PATRIOTI - KVARNER 2010 86:64 (20:24, 20:17, 27:9, 19:14)

Športova Hala, Levice. Gledatelja 600

LEVICKI PATRIOTI: Granger 11 (4-4), Kovačević 6 (2-4), Žiak 6, Marchyn, Marković 17 (3-3), Rozim, Drapak, Klar 3 (1-2), Miljković 4 (0-2), Latinović 20 (5-5), Stojadinović 6 (4-4), Valentine 13 (3-5)

KVARNER 2010: Baković 9, Veljačić 9, Marić 18 (3-4), Jambrović 6 (4-4), Vucić, Marinelli 11 (2-2), Špralja 6 (2-2), Miličević, Kalpić 5 (1-2), Štemberger

Slobodna bacanja: Levicki Patrioti 22-29 Kvarner 2010 12-14.

Trice: Levicki Patrioti 4-16 Kvarner 2010 6-26

Skokovi: Levicki Patrioti 38 Kvarner 2010 31.

Izgubljene lopte: Levicki Patrioti 10 Kvarner 2010 14

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u svom drugom nastupu, a prvom gostovanju u sklopu skupine A Sixt Alpe Adria kupa. Izabranici Marijana Mancea s gostovanja u slovačkim Levicama vraćaju se uz poraz od dvadeset i dva koša zaostatka (86:64). Riječani su na najdaljem ovosezonskom gostovanju bili bez trojca Olivari - Kučan - Vidmar, a u roster se vratio Ivan Miličević kako bi popunio brojku od deset igrača na koje eje mogao računati trener Marijan Mance.

Riječani su se dobro držali sve do sredine druge četvrtine kada domaća momčad pojačava ritam, diže agresiju i skok-igru na višu razinu. Gosti su kroz cijelo drugo poluvrijeme zabili tek dvadeset i tri poena što je slovačka ekipa iskoristila i došla do svoje prve pobjede u njihovom premijernom nastupu

U prvih dvanaest minuta susreta Petar Marić već je bio zuabio dvanaest poena, a za goste su prvi problemi stigli kada je Marko Baković skupio tri osobne pogreške. U takvoj utakmici s bitno skraćenom klupom prednost Levickih Patriota samo se počela povećavati. Do kraja je Marić zabio osamnaest poena, Baković je imao devet uz sedam skokova. Riječani su imali tricu na dvadeset i pet posto, ali i sedam skokova manje od domaćina. Velik je bio i broj izgubljenih lopti (14), od čega je Paolo Marinelli izgubio šest posjeda.

Za Kvarner 2010 je ovo bila druga utakmica u svega tri dana. Već u subotu čeka ih domaći ogled u A-1 ligi protiv ekipe Jollyja, a sljedeću obvezu u Alpe Adria kupu imat će 8. prosinca kada će Levicki Patrioti stići u Centar Zamet.