A-1 LIGA ZA PRVAKA

Kvarner sjajno parirao Cedeviti na Kozali

Utorak, 08. travnja 2014. 20:17 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola Lige za prvaka: Kvarner 2010 - Cedeveita 62:68 (23:22, 8:16, 14:10, 17:20). Sama činjenica da je Cedevita morala strepiti do zadnje minute dovoljno govori o igri domaćina

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

KVARNER 2010 - CEDEVITA 62:68

Utakmica 3. kola Lige za prvaka: Kvarner 2010 - Cedeveita 62:68 (23:22, 8:16, 14:10, 17:20).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 750.

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Prpić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb).

KVARNER 2010: Stipčić 5, Veljačić 10, Čakarun 18 (2-2), Salamun, Boban, Šamanić, Krivec 6 (4-4), Širko 17 (8-11), Miličević, Mustapić 4 (2-3), Čuić 2.

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 5, Ramljak 3 (1-2), Pešut, Babić 7, Delaš 6, Smith 14 (0-2), Suton, Bilan 10, Nurkić 10 (2-3), Baždarić 13 (2-2).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (16-20), Cedevita (5-9). Trice: Kvarner 2010 (2-13), Cedevita (7-23).

Skokovi: Kvarner 2010 27 (3), Cedevita 26 (5). Osobne pogreške: Kvarner 2010 18, Cedevita 20.

Košarkaši Kvarnera 2010 odigrali su sjajnu utakmicu i pružili odličan otpor Čedeviti u 3. kolu Lige za prvaka. Riječki košarkaški možda su na kraju izgubili, ali sama činjenica da je Cedevita morala strepiti do zadnje minute dovoljno govori o igri domaćina.

Veljačić je u 38. minuti položio za 58:61, publika je dala podršku osjećajući da bi to mogao biti trenutak za preokret. Ipak, na drugoj strani Zubčić je pogodio tricu i tako utišao domaće nade. Kod 60:66 Veljačić nije pogodio tricu, u međuvremenu su kvarneraši prosuli još jednu loptu. Čakarun je zabio za 62:66, a Smith vratio na 62:68. Riječani više nisu mogli ništa, Cedevita je privela utakmicu kraju.

A da im u Rijeci neće biti lako Zagrepčani su vrlo brzo shvatili. Serijom 9:0 Kvarner je otišao na 16:9 i natjerao Jasmina Repešu da pozove minutu odmora. Nije bilo realno očekivati da će Kvarner moći nastaviti u istom ritmu, pokoji promašeni šut i izgubljena lopta i gosti su brzo stigli na 23:22. Iako je Cedevita preuzela kontrolu nad rezultatom nikako nije uspijevala stvoriti veću prednost.

Kod 27:30 Smith je izveo neuspjeli pokušaj zakucavanja, uslijedila je brza kontra, ali Čakarun nije uspio smiriti loptu. Uslijedila je i ozljeda Salamuna. Cedevita je u trećoj četvrtini imala i 11 poena prednosti (33:44), ali Kvarner je serijom 6:0 smanjio na 45:48, a gosti četiri minute nisu dali koš.

Kvarner se trudio uhvatiti priključak, uspjeli su stići na već spomenutih 58:61, ali na kraju je nedostajalo malo sreće i koncentracije.