A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 upisao pobjedu protiv Zagreba, Riječani gledaju prema Zaboku

Subota, 02. svibnja 2015. 17:47 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 9. kola: Kvarner 2010 - Zagreb 80:74 (28:16, 20:23, 21:12, 11:23). Riječani su vodili od početka do kraja utakmice, podnijeli su psihološki pritisak protiv ekipe od koje su izgubili u sva tri ovosezonska ogleda.

A-1 liga za prvaka - 9. kolo

KVARNER 2010 - ZAGREB 80:74 (28:16, 20:23, 21:12, 11:23)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Josip Radojković (Split), Luka Kardum i Davor Stojić (Šibenik)

KVARNER 2010: Stipčić 10, Veljačić 8, Čakarun 11 (3-4), Jambrović, Vucić, Cinac 15 (0-4), Kučan, Konjević 9 (0-1), Miličević, Olivari 7, Šamanić 2, Štemberger 18 (2-3)

ZAGREB: Blajić, Perić, Božić 7, Mileković 10 (3-4), Vuković, Batur 5 (1-2), Marčinković 11, Šarlija 19 (5-5), Radoš, Vučić 2, Vladović 20 (4-6)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 5-12 Zagreb 13-17. Trice: Kvarner 2010 11-32 Zagreb 5-21

Skokovi: Kvarner 2010 34 Zagreb 35. Osobne pogreške Kvarner 2010 24 Zagreb 20

Košarkaši Kvarnera 2010 svladali su Zagreb i upisali vrlo važnu pobjedu u borbi protiv izravnog konkurenta za plasman u doigravanje koje će odlučiti prvaka Hrvatske. Riječani su vodili od početka do kraja utakmice, podnijeli su psihološki pritisak protiv ekipe od koje su izgubili u sva tri dosadašnja ovosezonska ogleda.

Bolji početak utakmice Riječani su teško mogli poželjeti. Uz po pet poena Cinca i Stipčića ostavili su izabranici Marijana Mancea goste iz Trnskog na 10:0 u dvije i pol minute igre, čime je nagovještena jednosmjerna utakmica koja se samo povremeno u prvom dijelu pretvarala u zanimljiviji kazališni komad. Od početka, pa do desete minute prednost je bila gotovo uvijek dvoznamenkasta osim povratka na najmanjih - 22:16 sredinom osme minute. Čakarunovih osam i Cinčevih sedam poena već je bilo gotovo identično Zagrebovom učinku u prvoj četvrtini. Pokušavali su Šarlija i Vladović, povremeno i Marčinković sustići Riječane no njihova je prednost bila prevelika.

Kvarner je tricom Olivarija u trinaestoj minuti rezultat postavio na 35:19, nakon čega su Cinac i Blajić u konktaktu zaradili obostrane osobne pogreške. Dvije je trice potom vezao Siniša Štemberger (41:21), četrnaesta je minuta prvi puta dovela Kvarner u prednost od dvadeset poena.

{jb_blackbox-right}Rezultati 9. kola: Cibona - Zabok 96:62, Alkar - Zadar 61:81{/jb_blackbox-right}

Do kraja prvog dijela zabili su tek osam poena, nakon čegaser dogodila gostujuća serija od 0:17! Od Šamanićevog polaganja za 48:22 do konačnog rezultata prvog dijela morala se dogoditi i treća osobna pogreška Čakaruna, koliko ih je na velikom odmoru imao i Stipčić. Šarlija, Marčinković, Vladović i Mileković vratili su utakmicu u sfere neizvjesnosti rezultatom 48:39.

Nakon Cinčevih ubačaja za 52:39 dogodila su se dva promašaja kapetana Štembergera što su uspijeli kapitalizirati Vladović i Božić (52:44) pa je domaći trener Mance bio primoran u tijeku 23. minute podviknuti na minuti predaha. Mir je sredinom trećeg perioda tricom vratio Konjević, što je desetim poenom podebljao Čakarun (57:46).

Prednost je do kraja treće dionice ponovno bila vraćena na vrlo konfornih osamnaest poena. Zagreb je u trećem periodu uspio zabiti tek dvanaest poena, Štemberger, Olivari i Konjević počeli su trasirati put Kvarneru ka petom slavlju u Ligi za prvaka no Harmoniju je prekinula nova Zagrebova serija na startu posljednjeg perioda. Po jednu tricu zabili su Marčinković i Mileković, položili su Vladović i Šarlija za 0:10 i povratak na osam koševa manjka. Tek nakon 2.50 minuta igre Štemberger je s istekom jednog napada zabio prve poene Riječana u četvrtoj četvrtini, onda kada se igra u obrani počela sve više gubiti.

Red je poremetila i ozljeda Cinca koji je nakon pada morao u svlačionicu, gosti su se tricom Božića na ulasku u posljednjih pet minuta utakmice vratili na 71:69. No, da voda ipak ne dođe do grla pobrinuli su se Štemberger i Stipčić novim tricama (77:69). Riječki je vanjski šut bio na 6-13 u prvih petnaest minuta, do 35. minute pao je na i dalje respektabilnih 9-27.

Sve u svemu, kapital je sačuvan, iako uz nezaobilaznu jurnjavu u posljednjih pola minute. Kvarner se već u utorak sastaje sa Zabokom u susretu u kojem će tražiti pobjedu za ostanak u utrci za mjestom u doigravanju.