A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 doživio poraz od Cibone, Riječani izgubili korak u zadnjoj četvrtini

Nedjelja, 18. svibnja 2014. 19:29 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Cibona - Kvarner 2010 83:64 (15:12, 29:26, 16:20, 23:6). Nakon što su na predah otišli sa zaostatkom od samo dva koša, Riječani u posljednjoj četvrtini zabijaju samo šest poena i gube korak.

A-1 košarkaška Liga za prvaka - 13. kolo

CIBONA - KVARNER 2010 83:64 (15:12, 29:26, 16:20, 23:6)

KD Dražen Petrović, Zagreb. Gledatelja 100.

Suci: Dubravko Muhvić (Karlovac), Tomislav Ercegović i Jelena Tomić (Zagreb)

CIBONA: Kus 15 (4-10), Planinić 4, Demo, Šarić 20 (8-16), Rozić 1, Jagodić-Kuridža 7 (3-5), Junaković 5, Mavra 5, Arapović 6 (3-4), Siriščević 20 (7-13), Gabrić, Krušlin.

KVARNER 2010: Stipčić 2 (1-7), Veljačić 5, Čakarun 14 (5-8), Boban, Škifić 17 (8-15), Šamanić, Krivec 4, Širko 9 (2-3), Miličević, Mustapić 13 (5-10), Čuić.

Slobodna bacanja: Cibona 16-25 Kvarner 2010 10-14. Trice: Cibona 7-18 Kvarner 2010 4-21.

Skokovi: Cibona 43 Kvarner 2010 31. Osobne pogreške: Cibona 18 Kvarner 2010 21.

Košarkaši Kvarnera poraženi su u Draženovom domu od Cibone. Iako će rezultat sugerirati da su pobjednici ABA Lige na svom parketu to učinili glatko, utakmica je do posljednjih deset minuta bila izrazito neizvjesna. Riječani se nisu unaprijed predavali, već su dobro parirali sastavu Slavena Rimca.

Prednost Zagrepčana u prvoj četvrtini nije bila veća od tri koša, dobrom obranom riječki su košarkaši kontrolirali utakmicu ne dopustivši Ciboni da ode na veći broj zabijenih koševa. Prvi puta su otišli na plus pet (23-18) u dvanaestoj minuti, Krivec je odmah potom pogodio tricu i time nagovjestio da je sve bilo kratkotrajno. No, dvije minute kasnije Kus tricom postavlja na 31-23, Širko vraća na 34-30 svojom prvom tricom, a na predahu je šest koševa prednosti za Cibonu.

Novo dobro izdanje Kvarnera stiglo je u trećoj četvrtini, Čakarunovim koševima rezultat je postavljen na 53:48, pa Mustapić pogađa za 57:55, minutu prije posljednjeg predaha. Sve je nažalost stalo u četvrtoj četvrtini, Kvarner je zabio tek šest koševa i ostao zaleđen na minus devetnaest koševa. Po dvadeset koševa zabili su Siriščević i Šarić za Zagrepčane, sedamanest koševa kapetana Škifića na drugoj strani.

Kvarner 2010 će svoju sezonu završiti domaćim susretom posljednjeg kola protiv Akara, u srijedu od 19 sati.