A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 ponovno kratak u Zaboku, kraj trećeg perioda odnio nadu za pobjedom

Utorak, 05. svibnja 2015. 21:55 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Zaboka

Susret 10. kola: Zabok - Kvarner 2010 90:84 (24:20, 20:20, 26:19, 20:25). Odigrana je klasična domaćinska utakmica kakve momci iz Zaboka igraju kroz cijelu sezonu

A-1 liga za prvaka - 10. kolo

ZABOK - KVARNER 2010 90:84 (24:20, 20:20, 26:19, 20:25)

Dvorana osnovne škole, Bedekovčina. Gledatelja 150.

Suci: Josip Radojković i Josip Jurčević (Split), Zlatko Galiot (Zagreb)

ZABOK: Zrnić 17 (1-4), Martinko, Anzulović 9, Jurlina 19 (2-4), Vlaić, Črnjević 6 (6-7), Marić 14 (2-2), Palac 2, Tuđen, Kapusta 7 (1-3), Bundović 16 (5-6), Đurkan

KVARNER 2010: Stipčić, Veljačić 13 (1-2), Čakarun 19 (5-6), Jambrović 2, Miličević, Cinac 18 (6-7), Kučan, Konjević 7 (2-2), Olivari 2, Kalpić 2, Šamanić 4 (2-2), Štemberger 17 (1-1)

Slobodna bacanja: Zabok 17-26 Kvarner 2010 17-20. Trice: Zabok 7-20 Kvarner 2010 7-24

Skokovi: Zabok 27 Kvarner 2010 27. Osobne pogreške: Zabok 20 Kvarner 2010 30

Ni ovoga puta u Zaboku košarkaši Kvarnera 2010 nisu došli do pobjede, domaćin je ponovno na svom parketu bio uspješniji. Ne može se Riječanima zamjeriti ništa na planu borbenosti, odigrana je klasična domaćinska utakmica kakve momci iz Zaboka igraju kroz cijelu sezonu. Porazom u desetom kolu šanse za jedno od prva četiri mjesta koja vode u doigravanje za prvaka Hrvatske postale su još manje.

Ključni trenutak prvog perioda zbio se u njegovoj osmoj minuti kada je Dino Cinaczaradio svoj treći prekršaj. Do tada je riječki krilni centar vukao momčad, iznudio tri osobne pogreške domaćih pod košem, ponešto i zabio. Zabok je krenuo vezanim koševima Bundovića, koji se u odsutstvu ozljeđenog Vlaića našao na poziciji prinudnog centra. Kvarner je već u trećoj minuti iskoristio bonus, a do prvog vodstva došao kod 6:8. U trenutku Cinčeve treće osobne Kvarner je vodio sa 14:12, no na prvom odmoru našao se u zaostatku od četiri poena po ulasku trice domaćina sa sirenom.

U drugoj četvrtini oba su rivala zabila po dvadeset poena. Krenulo je Veljačićevom tricom, u istim se problemima s faulovima domaći sastav našao do isteka 12. minute do koje su sakupili tri prekršaja. Čakarun, Cinac i Jambrović izrežirali su još jedno Kvarnerovo vodstvo (30:31), dogodilo se ono tek još jednom kada je Kalpić stavio za 33:35. Uslijedilo je osam vezanih poena Roka Jurline kojima je prelomljeno poluvrijeme u korist domaćina (44:40).

Utakmica se na stranu Zaboka prelomila krajem trećeg perioda. Jurlina je zabio početni koš domaćina za 46:40 nakon čega je prvu od svoje tri trice u četvrtini stavio Štemberger (48:45). Na prvu osjetniju predost u dotad vrlo izjednačenom susretu Zabok je otišao košem Kapuste (54:45) što su autorskom serijom 9:0 na izjednačenje vratili Cinac i Štemberger. Susret se prelomio s dvije domaće serije od po 7:0, Kvarner nije mogao sustići jedanaestz koševa zaostatka sa zadnjeg većeg predaha.

Izabranici Marijana Mancea su probali, ali više od priključka na 86:82, minutu i pol prije kraja nije moglo. Domaći igrači zadržali su potrebnu dozu mirnoće kojom su bodovi ostali u Hrvatskom zagorju.