A-1 liga za prvaka: Kvarner 2010 pobjedom protiv Alkara zaključio sezonu

Srijeda, 21. svibnja 2014. 18:57 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 14. kola: Kvarner 2010 - Alkar 73:61 (17:10, 21:17, 16:15, 19:19). Alkar je porazom na Kozali ostao bez doigravanja

A-1 liga za prvaka - 14. kolo

KVARNER 2010 - ALKAR 73:61 (17:10, 21:17, 16:15, 19:19)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 300.

Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Alfred Jovović (Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb)

KVARNER 2010: Stipčić 7, Veljačić 11 (5-11), Čakarun 4 (1-4), Boban 11 (4-6), Škifić 15, Šamanić, Krivec 9 (4-8), Širko 7 (3-6), Miličević 2, Mustapić 7

ALKAR: Mikulić 2 (0-2), Jo. Boban 6, Bilandžić 1, M. Modrić 12, Buzolić 2, S. Modrić 0 (0-6), Vitali 10 (4-12), Ju. Boban, Gaurina 8, Perajica 10 (4-7), Župić 4, Kanaet 6 (3-7)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 11-12, Alkar 11-17. Trice: Kvarner 2010 8-19, Alkar 4-23.

Skokovi: Kvarner 2010, 19 Alkar 39. Osobne pogreške: Kvarner 2010, 21 Alkar 20.

Bilo je svega na Kozali u prvom poluvremenu. Rijetko kada u košarci nakon šest i pol uvodnih minuta na semaforu stoji 14:0 za domaću momčad, psoebice kada je Kvarner u pitanju. Često je to drama u četiri čina koja katkada zna otići u produžetke. Red poigravanja sa Sinjanima, red lijepo izrežirane drame, red Bobanovih trica, red Maligana i malo Vegete - sukus je prvih dvadeset minuta na Kozali.

Krenulo je već spomenutom furioznom serijom domaćina. Trice su odmah na početku stavili Boban i Krivec, a prva neiskorištena slobodna bacanja imao je Vitali. Tri i pol minute trebale su gostujućem treneru Milačiću da pozove prvu minutu predaha, nakon što je Boban zabio svoj peti koš za 8:0. Zabijali su Krivec i dvaput Širko za četrnaest uzastopnih, da bi tek Mikulić iz slobodnih bacanja, pa kasnije i Gaurina smanjili na 14:3. Sve što je Kvarner napravio u posljednjem dijelu prvog perioda je trica kapetana Škifića, dok se sinjski košarkaški ponos uspio popeti na brojku - deset. Mirko Modrić stavio je dvije trice do poluvremena, Perajica je zabijao iz igre i eto izjednačenja - 19:19.

Teško se bilo oteti dojmu da povratku Alkara u utakmicu nisu kumovali suci. Pomogli su oni Sinjanima u nekoliko evidentih situacija, kada je pod košem na Veljačiću i Škifiću trebalo svirati osobne pogreške. Riječanima je pak, posebice u drugoj četvrtini, svirano sve, no rezultatski su momci Vladimira Anzulovića na veliki odmor otišli s pristojnih i posve zasluženih devet koševa prednosti. Škifić je nakon druge Modrićeve trice stavio svoju drugu za 22:19, dodao još četiri poena za ukupnih deset u prvom poluvremenu. Tricama Širka i Bobana postavljen je rezultat 38:27 i zaokružena priča o Kvarnerovom uspjehu.

Nastavili su Riječani jako i u trećoj četvrtini. Tri minute prošle su u drugome dijelu do prve trice (Stipčić) za 43:33. Alkar je ponovno bio na početku, mlak i bezbojan, domaćim košarkašima na pladnju za novo slavlje. Jer, nitko Kvarner ne pobjeđuje četiri puta za redom, nisu to uspjeli ni momci iz cetinskog kraja. Slavili su u oba susreta regularnog dijela, kao i u sinjskom u Ligi za prvaka, no i tome je došao kraj.

Prednost Kvarnera nakon šest i pol minuta trećeg perioda iznosila je sedmnaest koševa (52:35), nakon trice Veljačića, te koševa Škifića i Bobana iz slobodnih bacanja.  Došli su Sinjani do minus dvanaest na predahu, no za veliki uzlet nije bilo snage. Problem nisu predstavljale ni četiri osobne pogreške Kriveca i Širka, obranu je Kvarner, iako bez Saše Čuića u sastavu odigrao maestralno. Visoki su na kraju i zakucavali, Čakarun se visoko digao za 56:44 poviso je ponovno Mustapić košem i dodatnim bacanjem (59:44), priči je bio kraj već uoči zadnjih sedam minuta. Konačnih plus dvanaest održano je do kraja bez turbulencija.

Alkar je porazom na Kozali ostao bez doigravanja zbog pobjede Jollyja u gradskom derbiju na Baldekinu kontra GKK Šibenika, a Kvarner se od riječke publike i od još jedne solidne sezone oprostio uvjerljivim slavljem.