A-1 liga: Košarkaški Kvarnera slavili na Gripama i treći put ove sezone pobijedili Split

Subota, 11. siječnja 2014. 20:35 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Split - Kvarner 2010 73:84 (17:21, 18.15, 22:18, 16:30)

A-1 liga košarkaša

SPLIT - KVARNER 2010 73:84

Utakmica 10. kola: Split - Kvarner 2010 73:84 (17:21, 18.15, 22:18, 16:30). Dvorana na Gripama. Gledatelja 300. Suci: Jovović (Velika Gorica), Palavra i Petrović (oba Zagreb).

SPLIT: Subotić 24 (11-12), Mimica 17 (2-2), Kotrulja, Vučić, G. Filipović, L. Katić 16 (1-2), Matić 2, Dominović, J. Jukić 12 (4-7), Kujundžić, I. Jukić 2 (2-2).

KVARNER 2010: Stipčić 6, Veljačić, Čakarun, Radić 33 (1-3), Salamun 11 (0-1), Boban, Škifić 9 (3-5), Šamanić 10 (2-5), Krivec  6 (2-5), Širko 4, Mustapić 5.

Slobodna bacanja: Split (20-25), Kvarner 2010 (6-14)

Trice: Split (9-21), Kvarner 2010 (8-17).

Skokovi: Split 18 (5), Kvarner 2010 35 (13).

Osobne pogreške: Split 21, Kvarner 2010 24.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Splitu treći puta ove sezone pobijedivši splitski sastav. Oslabljeni splitski dječji vrtić tri četvrtine nosio se s favoriziranim Riječanima i bio je vrlo blizu velikog iznenađenja.

Domaćin je u zadnjih deset minuta ušao s tri poena prednosti (57:54) koju je donio Luka Katić tricom uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine. Riječani se nisu obeshrabrili već su posljednju dionicu otvorili serijom 16:5 za vodstvo 70:62 i tako su slomili otpor domaćina. Sjajan učinak u redovima Kvarnera imao je Radić koji je u 20 minuta drugog dijela ubacio 25 koševa (ukupno je imao i 14 skokova), a Krivec je imao devet asistencija.