Subota, 16. studenog 2013. 20:10 Napisao  Marko Babić

Utakmica 6. kola: Kvarner 2010 - Križevci 83:76 (26:19, 17:27, 20:14, 20:16)

A-1 liga košarkaša, 6. kolo

KVARNER 2010 - KRIŽEVCI 83:76 (26:19, 17:27, 20:14, 20:16)

SC Zamet. Gledatelja: 250.

Suci: Želimir Tresoglavić (Osijek), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod), Vedran Lesko (Osijek)

KVARNER 2010: Stipčić 8 (1-2), Veljačić 10 (2-4), Čakarun 5 (3-4), Salamun, Proleta 3, Boban 7 (1-2), Škifić 18 (7-8), Šamanić 7 (1-2), Krivec 8 (8-10), Širko 17 (2-2), Miličević, Kučan.

KRIŽEVCI: Konjević 11 (6-8), Palčić 6 (2-2), Palac 7, Čusek 3 (3-4), Kapelari, Prstec, Maslić 2, ćubela 21 (3-5), Rogić 11 (4-4), Jurjević 12, Kapusta 3.

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (25-34), Križevci (18-23).

Trice: Kvarner 2010 (10-26), Križevci (8-32).

Skokovi: Kvarner 2010 30 (5), Križevci 27 (6).

Osobne pogreške: Kvarner 2010 23, Križevci 30.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su Križevce 83:76 i tako su se vratili pobjedama nakon poraza od Alkara u Sinju prošlog tjedna. Izabranici Vladimira Anzulovića u subotu navečer u Centru Zametu bili su daleko od idealne predstave, ali s obzirom na tijek utakmice na kraju se broji jedino pobjeda. Utakmica se prelomila u samoj završnici, gosti su dvije minute prije kraja vodili 73:71 i opasno prijetili.

Armada za Vukovar
Utakmici je prisustvovala i Armada koja je glasno podržavala Kvarner. Tijekom utakmice su objesili transparent: Vukovarska žrtva još uvijek traje, nema zaborava niti predaje.

Stvari je na mjesto postavio Jure Škifić koji je s dva slobodna bacanja i tricom katapultirao riječki sastav prema pobjedi. Kada je Širko u zadnjoj minuti postigao koš za 79:73 činilo se da je to kraj priče, ali uporni gosti tricom Ćubele stižu na 76:79. Riječani su zadržali prisebnost u završnici i sa crte slobodnih bacanja priveli susret kraju.

Križevci imaju za čime žaliti. Dvorana Zamet očito nikako nije "legla" riječkim košarkašima, uzalud je Vladimir Anzulović uz crtu gubio živce. Gosti su krenuli serijom 5:0, a Kvarner nikako nije mogao povezati igru. Domaćin je koševima Čakaruna sa crte slobodnih bacanja poveo 14:10, a imao je i 26:19, te 28:21 u drugoj četvrtini. Gosti su bili strpljivi, a zona u obrani počela je ubrzo davati rezultata. Gostujuća serija 14:7 donijela je gostima vodstvo 33:35 koje je stiglo nakon polaganja Dine Palčića. Domaćin se pak mučio, promašio puno šuteva nakon ulaska pod koš i kako je vrijeme odmicalo frustracija je bila sve veća.

Dojam je bio da se Križevcima smiješila pobjeda, Rogić je s dva slobodna bacanja u 23. minuti donio osam poena prednosti (43:51). Širko je u tom periodu s tri trice pogurao Kvarner na 58:56, a tricu je dodao i Šamanić za 61:56. Činilo se da je to prilika da se slomije otpor gostiju, ali Križevci su zadržali priključak i košem Ivana Ćubele ponovo stigli u vodstvo (65:67). Uslijedio je novi period kidanja živaca za domaće igrače i navijače koji je okončan s pet uzastopnih poena Jure Škifića (dva slobodna bacanja i trica) za 76:73. Pokušali su gosti uzvratiti dalekometnom paljbom, ali jedino je Ćubela s tri poena smanjio na 76:79.

Fotogalerija: Sandro Donda