A-1 liga: Košarkaši Kvarnera izgubili u Zagrebu, riječki sastav doživio četvrti poraz

Nedjelja, 26. siječnja 2014. 13:39 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Zagreb - Kvarner 2010 80:73. Riječani su pokušali dohvatiti domaćina u završnci serijom 8:0 (74:71), ali na drugoj strani Halilović je s četiri poena osujetio preokret

A-1 liga košarkaša - 12. kolo

ZAGREB - KVARNER 2010 80:73 (23:15, 22:24, 23:22, 12:12)

Dvorana Trnsko. Suci: Hrvoje Muhvić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb), Živko Mirilović (Karlovac)

ZAGREB: B. Žganec, Šarac 18 (2-2), Halilović 17 (1-5), Mileković 11 (3-3), K. Žganec 9 (5-6), Brnas 3 (3-4), Tešija, Sertić, Novačić 19 (2-2), Milekić, Dojkić, Rogić 3 (1-2).

KVARNER 2010: Stipčić 3, Veljačić, Čakarun 2,Radić 20 (4-5), Salamun 11, Boban, Škifić 18 (2-2), Šamanić 13 (4-4), Krivec 1 (1-2), Širko 5 (1-3), Krstinić.

Slobodna bacanja: Zagreb (17-24), Kvarner 2010 (11-17).

Trice: Zagreb (5-20), Kvarner 2010 (6-15).

Skokovi: Zagreb 29 (9), Kvarner 2010 33 (11).

Osobne pogreške: Zagreb 20, Kvarner 2010 22.

Košarkaši Kvarnera poraženi su na gostovanju u Zagrebu i tako su upisali četvrti prvenstveni poraz ove sezone. Trenutno na ljestvici prve četiri ekipe (Kvarner, Alkar, Zabok, Zagreb) imaju omjer pobjeda i poraza 8-4. Riječani nisu dobro ušli u utakmicu, Zagrepčani su s brzih 6:0 pokazali da misle ozbiljno. Šarac je tricom u četvrtoj minuti donio vodstvo 11:2 i natjerao Vladimira Anzulovića da pozove minutu odmora. Rezultat nije bio vidljiv budući da je Zagreb preko Šarca stigao do 21:9, a Kvarner se nije uspijevao približiti.

Riječki pokušaji da uhvate priključak nisu davali rezultata, Rogić je polaganjem u 15. minuti donio velikih plus 16 poena prednosti (31:15). I onda je uslijedila serija Kvarnera 12:0 koja je vratila goste na samo četiri poena zaostatka (36:32), dok je Šamanić s dva slobodna bacanja tu razliku na poluvremenu smanjio na prihvatljivih tri poena (39:42).

U drugom dijelu nastavilli su se pokušaji Kvarnera da preuzme vodstvo, ali najbliže su stigli na poen zaostatka (49:48, 51:50). I kada se činilo da bi moglo doći do preokreta, Zagreb je pobjegao na plus sedam (57:50) i gosti su ponovo krenuli u lov. Ipak, Zagreb ovoga puta nije dopustio povratak, Šarac je sedam minuta prije kraja položio loptu za prednost 72:61. Bio je to jedno period u kojem Kvarner pet minuta nije postigao koš.

Riječani su pokušali još jednom dohvatiti domaćina serijom 8:0 (74:71), ali na drugoj strani Halilović je s četiri poena osujetio preokret gostiju.