Kvarner potvrdio ulazak u Ligu za prvaka

Subota, 22. ožujka 2014. 21:02 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Kvarner - VROS Darda 80:57 (20:14, 23:8, 22:20, 15:15)

KVARNER 2010 - VROS DARDA 80:57

Utakmica 18. kola: Kvarner - VROS Darda 80:57 (20:14, 23:8, 22:20, 15:15). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 600.

Suci: Siniša Herceg (Zabok), Dražen Štrok (Varaždin), Hrvoje Muhvić (Zagreb).

KVARNER 2010: Stipčić 6, Veljačić 9 (1-1), Čakarun 12 (2-3), Salamun 11, Boban 2, Šamanić, Krivec 3 (1-1), Širko 14 (4-6), Miličević 5 (1-2), Mustapić 13 (1-2), Čuić 5 (3-4).

VROS DARDA:  Kujundžić 4 (2-4), Meznarić 2, Došen, DIminić 14 (6-8), Šarac, Bičvić 17 (3-4), Pandurić 8 (6-6), Radoš 12 (2-2), Žulj, Krajina.

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (13-19), VROS Darda (19-24). Trice: Kvarner 2010 (5-19), VROS Darda (2-10).

Skokovi: Kvarner 2010 24 (9), VROS Darda 28 (7). Osobne pogreške: Kvarner 2010 25, VROS Darda 18.

Košarkaši Kvarnera 2010 uvjerljivom pobjedom nad VROS Dardom stavili su točku na "i" prvog dijela sezone i slavljem pred domaćim navijačima proslavili su plasman u Ligu za prvaka kojega su osigurali prošle subote kada su svladali Slavonski Brod.

Već se na otvaranju dalo naslutiti da VROS Darda nema što tražiti u Rijeci iako je utakmica bila lišena rezultatske važnosti. Kvarner je krenuo serijom 8:0. Gosti su uspjeli održati priključak, u nekoliko su navrata došli na tri koša zaostatka, no to je ujedno bilo sve.

Košem Stipčića u 16. minuti prednost Kvarnera otišla je u dvoznamenkaste vode (29:18). Širko je tricom u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio 20 poena prednosti (42:22).

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene, Kvarner je održavao, te postepeno i povećavao prednost. U domaćim redovima najučinkovitiji bio je Henrik Širko s 14 koševa.